Krimi

Policajt neveril vlastným očiam: Cyklista so 4,4 promile takmer spadol pod auto

Muži zákona hovoria o neuveriteľnom hazarde, keď 58-ročný cyklista spadol z bicykla. Možnej tragédii zabránil dopravný policajt.

Ilustračný obrázok k článku Policajt neveril vlastným očiam: Cyklista so 4,4 promile takmer spadol pod auto
3
Galéria

Policajt Okresného dopravného inšpektorátu z Trenčína v nedeľu 10. mája napoludnie počas presunu z dopravnej nehody spozoroval na ceste I/9 v Ilave cyklistu, ktorý takmer spadol pod okoloidúce auto. Uviedlo to Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trenčíne na svojej facebookovej stránke.

Najskôr odmietol

Podľa opisu polície preto okamžite zastavil a šiel cyklistu skontrolovať. „Jeho štýl jazdy nasvedčoval tomu, že jazdí pod vplyvom alkoholu, ale taktiež mu mohlo prísť nevoľno,“ ozrejmili muži zákona.

Ako však ďalej uviedli, policajt hneď po tom, ako cyklista prehovoril, zistil, že zdravotné príčiny nebudú dôvodom jeho divného štýlu jazdy. „Cyklista najskôr odmietol preukázať svoju totožnosť a správal sa agresívne. Po poučení však doklady predložil a taktiež sa podrobil dychovej skúške,“ doplnilo KR PZ v Trenčíne.

Alkotest

„Dopravný policajt neveril vlastným očiam, keď na alkoteste zasvietila hodnota 2,11 mg/l, čo predstavuje neuveriteľných 4,40 promile alkoholu! Je šťastím, že náš policajt cyklistu spozoroval, zastavil ho včas a ,na mol opitýʻ 58-ročný cyklista jazdiaci s takmer 4,5 promile alkoholu v dychu nespôsobil dopravnú nehodu,“ oznámila polícia.

Policajti následne s cyklistom spísali správu o výsledku objasňovania priestupku. „V správnom konaní mu hrozí pokuta až do 800 €,“ doplnili.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Pozrite si aj zábery z prípadu.

FOTO: Cyklistovi (58) policajt z Trenčína nameral 4,40 promile alkoholu
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM