Filip Chudý Rôzne

Pôjde titul Fotomodelka Európy do Trenčína? Krásna Karolína (20) je vo finále, FOTO

Trenčianka Karolína Michalčíkova sa prebojovala do finále prestížnej súťaže krásy. Nielen o tom sme sa s ňou porozprávali.

Ilustračný obrázok k článku Pôjde titul Fotomodelka Európy do Trenčína? Krásna Karolína (20) je vo finále, FOTO
8
Galéria
Zdroj: Archív Karolíny Michalčíkovej

Súťaž Fotomodelka Európy už pozná svoje tohtoročné finalistky. Zastúpenie medzi nimi má aj Trenčín, keď nás bude reprezentovať 20-ročná Karolína Michalčíkova. Študuje ľudské zdroje a personálny manažment na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka v Trenčíne. Ako nám prezradila, chodila desať rokov na umeleckú školu, čo je asi aj dôvodom, prečo ju baví robiť make-up nielen sebe, ale aj rodine a kamarátkam. Viac sa dozviete v rozhovore s ňou.

Prečo ste sa prihlásili do tejto súťaže?
Do tejto súťaže som sa prihlásila pretože vo voľnom čase sa rada venujem fotomodelingu, a prišlo mi to ako vhodná skúsenosť do života, keďže je to moja prvá súťaž.

Čo ste prežívali po postupe do finále?
Bola som veľmi šťastná, keď som sa dozvedela že budem vo finále, a tešila som sa najmä na fotenia a sústredenia spolu s ostatnými dievčatami, počas ktorých už teraz musím uznať, je vždy veľká zábava.

Ako prebieha príprava na samotné finále?
Ako som už spomínala, príprava prebieha tak, že sa všetky dievčatá zúčastňujú fotení a sústredení, pričom na jednom z nich už budeme riešiť priamo choreografiu a detaily týkajúce sa samotného finále.

Pôjdete doň s cieľom vyhrať alebo to beriete ako cennú životnú skúsenosť?
Myslím si, že každý človek, ktorý sa zúčastňuje súťaže, či už sú to dievčatá v modelingových súťažiach, alebo sú to športové súťaže a iné, vždy sa hlási s cieľom vyhrať. Ale aj pokiaľ nevyhrá, tak každá jedna vec ktorú skúsime nás posúva len ďalej, dáva možnosť spoznať nových ľudí, iné možnosti, a je dôležité si vždy zobrať zo všetkého len to pozitívne.

Ako dlho sa venujete fotomodelingu, resp. modelingu ako celku?
U mňa to začalo rôznymi hostesingovými akciami. Asi pred tromi rokmi som začala fotiť častejšie a častejšie, čiže môžem povedať, že posledný rok je pre mňa, čo sa týka fotení, taký intenzívny. Ale čo sa týka modelingu tak nie, pretože nemám 170 cm ako väčšina agentúr potrebuje.

Je táto práca tá, ktorou chcete v pracovnom živote ísť, alebo vás láka niečo iné?
Pre mňa je fotenie hobby, ktorým si privyrábam a zároveň ma baví. Pokiaľ by bola možnosť sa venovať len tomu, rada by som ju priala, ale skôr to beriem nereálne, pretože sa nechcem spoliehať len na jednu vec. Ja sa skôr zameriavam na štúdium, v ktorom vidím väčšiu istotu a perspektívu.

Aký máte vzťah k rodnému Trenčínu?

Väčšina ľudí, čo sa narodila v Trenčíne, má veľmi pozitívny vzťah k tomuto mestu, a patrím k tej väčšine hrdých Trenčanov.

Naše mesto mi príde veľmi kľudné, mierumilovné, útulné či už polohou a aj rozlohou, ideálne na bývanie. Napriek tomu, že rada cestujem, rada sa sem vraciam, a pokiaľ by som si tu vedela nájsť v budúcnosti prácu, čo by mi vyhovovala, pravdepodobne by som zostala žiť naďalej v Trenčíne.

Na ktorom trenčianskom mieste by ste sa najradšej fotila?
Jednoznačne by to bol náš Trenčiansky hrad. Alebo Skalka.

Akú podporu máte od rodiny a priateľov?
Tým, že sú súčasťou všetkých mojich „výmyslov“, tak stoja vždy pri mne, začo som im veľmi vďačná.

Ako najradšej trávite voľný čas?
Najradšej ho trávim buď s najbližšou rodinou, kamarátmi, alebo priateľom. A keď mám voľno, tak rada chodím do mesta, na výlety, na prechádzky s mojimi dvoma psami, a zároveň rada športujem. Momentálne som v procese zdokonaľovania sa v robení gélových nechtov, ktoré ma baví vytvárať.

Máte nejaký recept na krásu?
Podľa mňa keď budem staršia a moja pleť bude vyzerať stále pekne bez pridaných zákrokov, tak budem vedieť odpovedať, ale pokiaľ by išlo len o krásu ako takú, myslím si, že ak je dievča spokojné samé so sebou, je krásna nielen sama pre seba ale aj pre okolie. Znamená to, že sa človek o seba musí starať, ak chce aby z neho vyžarovala krása, a to nielen vonkajšia aj vnútorná.

Ak by ste chceli túto krásku z Trenčína s číslom F14 podporiť, pokyny pre hlasovanie o najsympatickejšiu fotomodelku ročníka 2019 nájdete TU!

Zábery krásnej finalistky z nášho mesta si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.

Finalistka súťaže Fotomodelka Európy Karolína Michalčíkova (20) z Trenčína
8
Galéria
Zdroj: Archív Karolíny Michalčíkovej
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM