Krimi

Podvody na senioroch v Trenčianskom kraji: Polícia upozorňuje na tieto FINTY

Treba si dávať pozor. Polícia opätovne zaznamenala telefonické podvody na senioroch. Toto sú prípady z nášho kraja.

Ilustračný obrázok k článku Podvody na senioroch v Trenčianskom kraji: Polícia upozorňuje na tieto FINTY
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Polícia v Trenčianskom kraji opätovne zaznamenala podvody na senioroch prostredníctvom telefonátov. Muž mal v Bánovciach nad Bebravou oklamať 67-ročnú ženu, tá prišla o 13 500 eur. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Vymyslená autonehoda

„Ženu mal telefonicky kontaktovať muž, ktorý sa predstavil ako lekár z nemocnice v Topoľčanoch a oznámil jej vymyslenú legendu, že jej syn mal autonehodu, ktorej bol vinníkom a je hospitalizovaný v nemocnici spolu s ďalšími jej účastníkmi,“ opísala Kuzmová.

Muž mal seniorku následne presvedčiť, že je potrebné, aby vložila na ním uvedený účet 6 500 eur, čo žena aj urobila. Následne mal muž opätovne ešte dvakrát ženu telefonicky kontaktovať, zakaždým s tým, že je potrebné vložiť na ten istý účet ešte po 3 500 eur. „Žena toto podľa jeho inštrukcií spravila, čím jej neznámy páchateľ spôsobil škodu vo výške 13 500 eur," ozrejmila Kuzmová.

Viac správ zo Slovenska

Zásah banky

Ďalší podobný prípad, ale so šťastnejším koncom, sa podľa nej stal 89-ročnej žene z Dubnice nad Váhom. „Telefonicky ju mal kontaktovať muž vydávajúci sa za policajta s tým, že ju presvedčil, že peniaze, ktoré má vložené na svojom účte v banke, sú ohrozené. Muž mal ďalej túto ženu inštruovať k tomu, aby vybrala svoje peniaze vo výške 7 000 eur z účtu a následne ich mala ísť vložiť na ním uvedený účet v inej banke,“ opísala Kuzmová.

„Toto žena išla podľa pokynov muža spraviť," priblížila s tým, že vďaka pohotovej reakcii zamestnancov banky, ktorí vec oznámili na tiesňovú linku 158, boli peniaze 89-ročnej ženy zachránené.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM