Filip Chudý Krimi

Podľa polície v Trenčíne úradovali Rómovia: Finta, ako mali obrať ľudí o peniaze

Podvodníci majú podľa polície novú fintu, ako pripraviť starších ľudí o peniaze. Dva takého prípady sa odohrali v Trenčíne.

Ilustračný obrázok k článku Podľa polície v Trenčíne úradovali Rómovia: Finta, ako mali obrať ľudí o peniaze
Zdroj: TASR

Drzosť podvodníkov nepozná podľa slov Eleny Antalovej z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne hranice a neštítia sa použiť akúkoľvek fintu ako pripraviť starších ľudí o peniaze.

Ako ďalej krajská policajná hovorkyňa informovala, polícia v Trenčíne vyšetruje dva prípady, pri ktorých podvodníci skúsili niečo iné, ako telefonát od vnuka, ktorý potrebuje pomôcť.

„75-ročnú ženu v Opatovej oslovil muž nízkeho vzrastu, oblečený v zeleno-oranžovej reflexnej bunde a ponúkol jej pomoc pri oprave poškodeného múrika oplotenia pri jej rodinnom dome.Oslovená žena najskôr pomoc odmietla s tým, že nemá peniaze, ale neznámy muž sa ponúkol, že ju odvezie do banky a múrik jej opravia, len musí nakúpiť materiál,“ povedala Antalová.

Dôchodkyňa podľa jej slov s návrhom súhlasila. „Partia Rómov aj začala natierať plot a múrik okolo plota. Jednému z Rómov po výzve, aby šli prepočítať peniaze za prácu dala najskôr 400 €. Muž však pýtal ďalšie peniaze, aby mohli prácu dokončiť. Žena mu dala ešte 600 € s tým, že prácu dokončia, keď sa vrátia z obedu. Odvtedy nikoho zo svojich pomocníkov nevidela. Žena zistila, že naletela podvodníkom a prišla o 1000 €. V tejto veci policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu podvod,“ ozrejmila krajská policajná hovorkyňa.

Antalová ďalej prezradila, že už osvedčenú fintu o pomoci pri natieraní plotu a jeho oprave muži použili ešte v jednom prípade. „Ľudovíta z Trenčína pravdepodobne táto istá partia Rómov postupne obrala o 2 300 €,“ uviedla.

Podozriví sa podľa polície pravdepodobne pohybujú na nákladnom vozidle Iveco Daily červenej farby s evidenčným číslom Malaciek (MA).

„Vyzývame najmä starších spoluobčanov, aby si poriadne rozmysleli komu zveria svoje peniaze pri opravách svojich príbytkov a ich okolia. Radšej požiadajte o pomoc a radu svojich príbuzných a nezverujte opravy svojich príbytkov náhodným okoloidúcim, ktorí sa tvária, že vám chcú pomôcť,“ dodala Antalová.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM