Rôzne

Počet žiakov v Trenčianskom kraji stúpol: O ktoré školy a odbory je vyšší záujem?

V stredných školách, ktoré patria pod Trenčiansky samosprávny kraj, sa medziročne zvýšil počet študentov.

Ilustračný obrázok k článku Počet žiakov v Trenčianskom kraji stúpol: O ktoré školy a odbory je vyšší záujem?
5
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Počet študentov stredných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) medziročne mierne stúpol. Vyplýva to z centrálneho registra Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Podľa Barbory Petrechovej z oddelenia školstva, kultúry, mládeže a športu Úradu TSK prihlásili riaditelia krajských stredných škôl v aktuálnom školskom roku do systému Eduzber celkom 15 676 školákov, čo je o 73 viac ako v minulom školskom roku. Do prvých ročníkov nastúpilo vyše 4 200 žiakov.

Počet žiakov sa výrazne zvýšil najmä v Prievidzskom okrese. „Evidujeme vyšší záujem o maturitné odbory na Strednej odbornej škole (SOŠ) Prievidza, 73 žiakov pribudlo v novej Strednej zdravotníckej škole Prievidza,“ uviedla Petrechová.

Nárast počtu žiakov v okrese Partizánske je spôsobený otvorením nového odboru na SOŠ J. A. Baťu v Partizánskom, učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo zaujalo 50 študentov. Potreby trhu práce sa odzrkadlili aj v zvýšenom záujme o odbory Strednej priemyselnej školy stavebnej Emila Belluša v Trenčíne, školu aktuálne navštevuje o 30 žiakov viac ako minulý rok.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčianskeho kraja

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM