Rôzne

Počet zaočkovaných v Trenčianskom kraji: Podaných je už takmer 100-tisíc vakcín

V očkovacích centrách Trenčianskeho samosprávneho kraja podali od začiatku vakcinácie viac ako 95 000 vakcín.

Ilustračný obrázok k článku Počet zaočkovaných v Trenčianskom kraji: Podaných je už takmer 100-tisíc vakcín
20
Galéria
Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

V dvoch veľkokapacitných očkovacích centrách Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) podali od začiatku očkovania už viac ako 95 000 vakcín. Informovala o tom vedúca odboru zdravotníctva a sociálnej pomoci Úradu TSK Elena Štefíková.

Počas uplynulého víkendu (10. – 11. 7.) si po vakcinačnú dávku do veľkokapacitných očkovacích centier na zimnom štadióne v Prievidzi a na trenčianskom výstavisku Expo Center prišlo 5 793 ľudí, takmer 600 z nich využilo možnosť zaočkovania sa bez nutnosti registrácie.

Trenčín

Na trenčianskom výstavisku sa očkovalo v oba víkendové dni, počas soboty podávali tímy lekárov posledný raz druhú dávku vakcíny AstraZeneca, ktorú aplikovali 2 170 osobám. V nedeľu sa už v laminárnom boxe naťahovala vakcína Pfizer/BioNTech, prvoočkovaným aj na preočkovanie podali celkom 2 100 dávok.

„Možnosť dať sa zaočkovať bez registrácie cez Národné centrum zdravotníckych informácií využilo v Trenčíne 334 osôb,“ uviedla Štefíková.

Viac správ zo Slovenska

Prievidza

Na prievidzskom zimnom štadióne pracovali očkovacie tímy len v sobotu, podali 1 523 dávok. Po prvú dávku vakcíny Pfizer/BioNTech si prišlo 377 a po druhú 1 146 ľudí, 246 návštevníkov sa prišlo dať zaočkovať bez predošlej registrácie.

V očkovacích centrách TSK podali od ich otvorenia 95 793 dávok vakcín.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM