Rôzne

Plán Trenčína na nové parkoviská: Jedno už tento rok, ďalšie na týchto miestach

Riešenie dopravy v meste. Trenčianska radnica chce vybudovať v Zlatovciach záchytné parkovisko.

Ilustračný obrázok k článku Plán Trenčína na nové parkoviská: Jedno už tento rok, ďalšie na týchto miestach
Zdroj: TASR/František Iván

Trenčianska radnica chce vybudovať v časti Zlatovce záchytné parkovisko s 50 až 60 parkovacími miestami. S výstavbou by chceli začať v druhej polovici tohto roka.

Náklady

Ako informovalo mesto Trenčín na svojej webovej stránke, záchytné parkoviská v meste by mali odľahčiť dopravu v centre mesta od množstva áut. Parkovanie na nich bude bezplatné. Parkovisko v Zlatovciach pri železničnej stanici bude mať plochu 1 680 štvorcových metrov, mesto ročne zaplatí nájomné vo výške 370 eur.

Podľa vedúceho útvaru mobility trenčianskej radnice Róberta Hartmanna náklady na vybudovanie záchytného parkoviska predstavujú asi 175 000 eur. Po vybudovaní záchytného parkoviska tu bude mesto zabezpečovať celoročnú údržbu na vlastné náklady bez oprávnenia vyberať platby za dočasné parkovanie vozidiel.

V pláne ďalšie

„V pláne je aj vybudovanie ďalších záchytných parkovísk tak, aby boli v každej mestskej časti – na Ulici pred poľom pri kruhovom objazde a aj na Biskupickej ulici pri novom cestnom moste. Za záchytné parkovisko môžeme už dnes považovať časť Východnej ulice,“ uviedol Hartmann. Uvažuje sa aj o ďalšom záchytnom parkovisku, pravdepodobne v blízkosti priemyselného par­ku.

V centre Trenčína už funguje záchytné parkovisko pri krytej plavárni, ktoré je ale v súčasnosti čiastočne obsadené strediskom na PCR testovanie.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Trenčína a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM