Webnoviny - Hokej

Petrovický po vyše pätnástich rokoch v slovenskej extralige

Hokejový útočník Róbert Petrovický sa po vyše pätnástich rokoch vracia do slovenskej extraligy, kde si bude obliekať dres Dukly Trenčín.

Petrovický bol doteraz zmluvným hráčom švédskeho druholigového Leksandu, kde sa však dohodol na ukončení spolupráce. V trenčianskych farbách by sa mohol na ľade objaviť prvýkrát už v piatkovom zápase 11. kola Slovnaft extraligy na domácom ľade proti Liptovskému Mikulášu. „Uvidíme, ako sa nám podarí dotiahnuť všetky formality. S Petrovickým sme sa dohodli zatiaľ na odohratí pár zápasov. Nášmu tímu sa zatiaľ nedarí, veríme, že jeho príchodom sa zvýši konkurencia v útoku,“ informoval agentúru SITA generálny manažér Dukly Eduard Hartmann.

Trenčín v doterajšom priebehu súťaže vyhral z deviatich stretnutí len tri, s 10 bodmi mu patrí 10. priečka. Po nepresvedčivých výkonoch sa hráčska kabína dozvedela, že ak nebude tím bodovať, vedenie podnikne ďalšie kroky. „Hráči vedia, o čo hrajú. V tíme si uvedomujú, že potrebujeme získavať body. Zatiaľ sme nepristúpili k žiadnym sankciám. Ak však nebudeme bodovať, potom sa tým budeme zaoberať,“ dodal E. Hartmann.

SITA

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM