Martin Valenta Rôzne

ZŠ Mariánska oslavovala 80. výročie založenia

1.júna 1930 bol položený základný kameň pre školu na ul.Mariánska vtedy ako Reálne gymnázium Františka Sasinka.

Dnes je to Základná škola Mariánska ulica ktorá má tri počítačové učebne vybavené modernou technikou, ako sú multimediálne počítačové stanice, skenery, laserové tlačiarne, dataprojektory. Škola má modernú multimediálnu videoučebňu s plazmovým televízorom, wifi pripojením na internet, moderné jazykové laboratórium s jednotkou pre vyučovanie cudzích jazykov, má zrekonštruované dielne pre vyučovanie technickej výchovy a ďalšie ućebne vybavené interaktívnymi tabuľami, vizualizérmi či hlasovycím zariadením. Základná škola Mariánska ulica pracuje na projektoch ako sú Aprogen, Lego dacta, digitálni štúrovci, Etwinning.

Žiaci reprezentujú školu v mnohých súťažiach, seminároch a olympiádach ako sú MAKS-celoslovenský seminár z matematiky, Klokan-celoslovenská súťaž z matematiky, Expert-súťaž z dejepisu, fyziky, informatiky a anglického jazyka a množstvo ďalších.

Medzi zaujímavé projekty školy patria Fyzika netradične, , netradičné vyučovanie dejepisu v spolupráci s Bojníkom, anglické divadielko, projektové vyučovanie.

Medzi naj absolventov školy patria Marcela Laiferová-speváčka, Daniel Hevier-spisovateľ, Peter Vysočányi-maliar, Daniel kluvanec-bývalý rektor UFK v Nitre, Jozef Lohyňa-olympijský víťaz v zápasení.

ďalšie zaujímavosti o škole nájdete na ich stránke www.marianska.edu.sk

ZŠ Mariánska oslavovala 80. výročie založenia
1
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM