Krimi

Zlom v kauze údajného týrania seniorov v Prievidzi: Zastavili trestné stíhanie!

V sledovanom prípade polícia zastavila stíhanie vo veci údajného týrania klientov v Zariadení pre seniorov v Prievidzi.

Ilustračný obrázok k článku Zlom v kauze údajného týrania seniorov v Prievidzi: Zastavili trestné stíhanie!
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Polícia zastavila trestné stíhanie vo veci údajného týrania klientov v Zariadení pre seniorov (ZpS) v Prievidzi. Orgány činné v trestnom konaní preverovali medializované informácie z marca a apríla minulého roka. Tie vyústili i do kontrol Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR či Úradu komisára pre osoby so zdravotným postihnutím.

Zamietnuté

„Po začatí trestného stíhania bolo preverované každé jedno tvrdenie uvedené v príspevku na sociálnej sieti z 2. apríla 2020, zároveň boli počas vyšetrovania preverované aj ďalšie okolnosti, ktoré boli dodatočne oznamované," uviedla trenčianska krajská policajná hovorkyňa Danka Adámiková.

Voči uzneseniu vyšetrovateľa bola podaná na Okresnú prokuratúru v Prievidzi sťažnosť, prokurátorka ju po preskúmaní uznesenia ako nedôvodnú zamietla, doplnil hovorca Krajskej prokuratúry Trenčín Marián Sipavý.

Viac správ zo Slovenska

Bez týrania

Trestné stíhanie začala polícia ešte vlani v máji, a to na základe viacerých podnetov. Na orgány činné v trestnom konaní sa obrátila okrem riaditeľa ZpS Richarda Fodora aj komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzana Stavrovská.

Fodor zdôraznil, že vždy trval na tom, aby sa údajne zlé zaobchádzanie s klientmi v zariadení riadne vyšetrilo. „Boli sme otvorení každej dôslednej kontrole a nebáli sme sa ani vyšetrovaniu zo strany polície. V mojich tvrdeniach som sa vždy držal faktov a poukazoval na to, že informácie, ktoré sa šírili predovšetkým cez sociálne siete, sú nepravdivé. K týraniu v ZpS nedochádzalo," ozrejmil riaditeľ zariadenia.

Správy z Prievidze a okolia

Utrpeli na povesti

To podľa neho šírením dezinformácií na sociálnych sieťach utrpelo na svojej povesti a zastavenie stíhania môže dopomôcť k definitívnemu upokojeniu celej situácie

V ZpS vlani vykonali kompetentné orgány kontroly, ktoré odhalili viaceré nedostatky. Mesto preto s cieľom zlepšenia a skvalitnenia poskytovaných služieb dalo vypracovať audit odbornou spoločnosťou z oblasti sociálnych služieb. „Jeho cieľom bolo objektívne posúdiť stav v zariadení a navrhnúť opatrenia na skvalitnenie poskytovania sociálnych služieb," dodala primátorka Katarína Macháčková.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z hornej Nitry

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM