Filip Chudý Krimi

Zastaviť ho dokázali až v okrese Prievidza: Ukrajinec Roman (24) skončil v cele

Už v susednom okrese chcela polícia zastaviť 24-ročného Romana z Ukrajiny. Lenže podarilo sa to až v známej obci okresu Prievidza.

Ilustračný obrázok k článku Zastaviť ho dokázali až v okrese Prievidza: Ukrajinec Roman (24) skončil v cele
Zdroj: TASR

Elena Antalová z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne uviedla, že polícia sa na cestách Trenčianskeho kraja denne presviedča o tom, že niektorí vodiči sú nepoučiteľní a sadajú si za volant „pod parou“.

Policajti Obvodného oddelenia z Partizánskeho v nedeľu 6. októbra podvečer v obci Hradište podľa slov Antalovej spozorovali vozidlo Renault Thalia, ktorého vodič svojou jazdou ohrozoval ostatných účastníkov cestnej premávky.

„Preto sa ho rozhodli zastaviť. Vodič však na znamenia na zastavenie vozidla nereagoval. Policajti ho zastavili po pár kilometroch až v okrese Prievidza, na ceste I/9 v Dolných Vesteniciach,“ povedala Antalová.

Ako ďalej uviedla, 24-ročného Romana z Ukrajiny, prechodne žijúceho v okrese Partizánske vyzvali k vykonaniu dychovej skúšky. „Vodič nafúkal 1,06 mg/l, čo predstavuje 2,21 promile alkoholu,“ konštatovala krajská policajná hovorkyňa.

Opakovanú dychovú skúšku a lekárske vyšetrenie podľa jej slov odmietol.

Policajti mu v zmysle zákona obmedzili osobnú slobodu a umiestnili ho do cely. „Roman bol obvinený z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky,“ dodala Antalová.

Pozrite si aj výsledok merania.

FOTO: Ukrajinský vodič Roman (24) nafúkal 2,21 promile alkoholu
1
Galéria
Zdroj: KR PZ v Trenčíne

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM