Filip Chudý Krimi

V Prievidzi zadržali 3 drogových DÍLEROV: Hrozí im dlhý pobyt za mrežami, FOTO

Polícia informovala, že v Prievidzi zadržala troch drogových dílerov. Na svete je už aj vznesené obvinenie.

Ilustračný obrázok k článku V Prievidzi zadržali 3 drogových DÍLEROV: Hrozí im dlhý pobyt za mrežami, FOTO
Zdroj: Polícia SR - Trenčiansky kraj

Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne vzniesol obvinenie voči trom osobám z okresu Prievidza za obzvlášť závažný zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Informovala o tom na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

Ovplyvnenie psychiky

Ako ďalej uviedli, obvinení vyšetrovateľovi dobrovoľne vydali priesvitný plastový obal s bielou kryštalickou látkou, zrezané zatavené plastové injekčné striekačky s obsahom bieleho kryštalického materiálu a poskladaný papierik s obsahom bieleho kryštalického materiálu.

„Podľa predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho ústava PZ by z uvedeného množstva zaisteného materiálu bolo možné pripraviť minimálne 12 bežných jednotlivých dávok drogy, ktorá je spôsobilá po aplikácii ovplyvniť psychiku užívateľa,“ pripojila polícia.

Správy z hornej Nitry

Hrozba väzenia

Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania, si podľa polície mali obvinení neoprávnene zadovažovať a prechovávať omamné a psychotropné látky, ktoré si mali zabezpečovať aj pre vlastnú potrebu a taktiež ich mali distribuovať viacerým konzumentom.

„Jeden z obvinených bol už za obdobný skutok právoplatne odsúdený. V prípade dokázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov,“ dodali k prípadu.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Pozrite si aj zábery z prípadu.

FOTO: V Prievidzi polícia zadržala troch drogových dílerov
3
Galéria

Správy z Prievidze a okolia

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM