Rôzne

V Prievidzi začínajú opravy ciest a chodníkov: ULICE, kde sa bude pracovať

Balík rekonštrukcií ciest pre rok 2021 sa otvára. Prievidzská samospráva pokračuje v rekonštrukciách komunikácií v meste.

Ilustračný obrázok k článku V Prievidzi začínajú opravy ciest a chodníkov: ULICE, kde sa bude pracovať
Zdroj: Dnes24.sk

Prievidzská samospráva pokračuje v investíciách do rekonštrukcie vybraných ciest a chodníkov v meste. S ďalšou etapou prác za viac ako 242 000 eur začal dodávateľ v týchto dňoch, informoval hovorca mesta Michal Ďureje.

Rekonštruované ulice

Balík rekonštrukcií ciest pre rok 2021 mesto vysúťažilo a zazmluvnilo ešte v minulom roku. „Rekonštrukciou prejdú Úzka ulica, Ulica energetikov a Cesta poľnohospodárov. Práce na rekonštrukcii časti chodníka na Bojnickej ceste, ktoré sa začali skôr, sú vo svojej finálnej fáze," uviedol Ďureje.

Rekonštrukcie budú podľa neho pozostávať z odfrézovania celého povrchu krytu komunikácií, stavebníci tiež výškovo upravia dotknuté poklesnuté šachty, poklopy, vpusty.

„Existujúce obrubníky v rozsahu podľa projektu vybúrajú a nahradia novými. Následne položia nové asfaltové vrstvy a na chodníku pribudne nová betónová dlažba," opísal. Súčasťou prác je aj vyhotovenie vodorovného dopravného značenia na opravovaných úsekoch miestnych komunikácií v pôvodnom rozsahu.

Správy z hornej Nitry

Náklady

Náklady na rekonštrukciu komunikácie na Ulici energetikov predstavujú 78 608,63 eura, na Úzkej ulici 68 120,77 eura a na Ceste poľnohospodárov 49 882,72 eura. Za opravu chodníka na Bojnickej ceste mesto zaplatí 46 897,01 eura.

„Rekonštrukcie ciest by mal dodávateľ ukončiť počas októbra v závislosti od poveternostných podmienok," dodal hovorca mesta.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Prievidze a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM