Rôzne

V Prievidzi začali jazdiť elektrické KOLOBEŽKY: Kde majú obmedzenú rýchlosť?

Pilotnú prevádzku elektrických kolobežiek spustili už aj v Prievidzi. Rozšírila sa tak možnosť dopravy v meste.

Ilustračný obrázok k článku V Prievidzi začali jazdiť elektrické KOLOBEŽKY: Kde majú obmedzenú rýchlosť?
10
Galéria
Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Obyvatelia a návštevníci Prievidze budú môcť využiť na presuny po meste i elektrické kolobežky. Službu spustila 20. septembra v rámci Európskeho týždňa mobility súkromná spoločnosť. Informoval o tom vedúci kancelárie primátorky mesta Alojz Vlčko.

Doprava v Prievidzi

„Elektrické kolobežky rozšíria možnosti dopravy v meste. Samozrejme, je dôležité naučiť sa ich správne používať, jazdiť na nich bezpečne pri dodržaní všetkých pravidiel a správne ich parkovať. Verím, že to aj Prievidžania rýchlo zvládnu," povedala primátorka Katarína Macháčková.

Tá zároveň všetkým, ktorí s kolobežkami nemajú skúsenosti, odporúča aktiváciu módu začiatočníka, ten limituje maximálnu rýchlosť na 15 kilometrov za hodinu. „Táto možnosť je k dispozícii pri potvrdení oboznámenia sa s bezpečnostnými pokynmi pred jazdou," ozrejmila.

Správy z hornej Nitry

Obmedzenie rýchlosti

Od úvodu pilotnej prevádzky v Prievidzi nastaví prevádzkovateľ lokality, v ktorých rýchlosť kolobežiek obmedzí na desať kilometrov za hodinu.

V centre mesta bude toto obmedzenie platiť napríklad na Námestí slobody, Námestí piaristov a Pribinovom námestí, na sídlisku Zapotôčky v okolí Kostola sv. Terézie z Lisieux a na bývalom trhovisku medzi ulicami J. M. Hurbana a I. Bukovčana, na sídlisku Píly na Námestí J. C. Hronského. V mestskom parku bude zóna, v ktorej nebude možné ukončiť jazdu a zaparkovať kolobežku.

Mesto prevádzkovateľa služby – spoločnosť Bolt pozvalo aj na zasadnutie mestského zastupiteľstva 27. septembra. „Cieľom je, aby predstavil novú službu a s poslancami prebral ich prvé postrehy z pilotnej prevádzky," dodal Vlčko.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Prievidze a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM