Rôzne

V Prievidzi majú pribudnúť nové kontajnery: Macháčková menovala tieto lokality

Plán je už na svete. Prievidza chce vybudovať zapustené kontajnery v ďalších lokalitách mesta

Ilustračný obrázok k článku V Prievidzi majú pribudnúť nové kontajnery: Macháčková menovala tieto lokality
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Prievidzská samospráva plánuje vybudovať zapustené kontajnery na odpad v ďalších lokalitách mesta. Pribudnúť by mali na Zapotôčkach v Novom Meste a Necpaloch. Radnica aktuálne hľadá spracovateľa projektovej dokumentácie, informovala primátorka Katarína Macháčková.

Kontajnery

Dodávateľ má vypracovať projektovú dokumentáciu na základe štúdie, ktorú má mesto k dispozícii. Jej súčasťou bude technická a sprievodná správa, celková situácia stavby či dokumentácia stavebných objektov.

Kontajnery budú mať objem 5 000 litrov a určené budú na zmesový odpad i na triedené zložky komunálneho odpadu. Ich počet sa bude odvíjať od počtu obyvateľov. Dodávateľ zabezpečí i autorský dozor pri stavbe.

Kritériom cena

Lehotu na predkladanie ponúk určila samospráva do 15. februára, kritériom pre výber víťaza súťaže je najnižšia ponúknutá cena. Projekt by mal spracovateľ dodať do 120 dní. Na tento účel vyčlenila radnica v rozpočte mesta 28 000 eur.

Podzemné kontajnery vybudovalo mesto v uplynulom období v centre na viacerých uliciach. Investovalo do nich 700 000 eur.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Prievidze a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM