Rôzne

V Prievidzi budú nové detské jasle: Čo všetko projekt zahŕňa?

Prievidzská samospráva vybuduje detské jasle. Podpísali už zmluvu o dielo s dodávateľom prác.

Ilustračný obrázok k článku V Prievidzi budú nové detské jasle: Čo všetko projekt zahŕňa?
Zdroj: TASR

Mesto Prievidza vybuduje detské jasle. Rozvoj služieb starostlivosti o deti do troch rokov dosiahne rekonštrukciou časti materskej školy (MŠ) na Ulici A. Mišúta. V týchto dňoch podpísalo zmluvu o dielo s dodávateľom stavebných prác. Zaplatí za ne viac ako 470 000 eur.

„Na realizáciu projektu výstavby detských jaslí získala samospráva nenávratný finančný príspevok (NFP) maximálne do výšky 469 879,40 eura z Integrovaného regionálneho operačného programu," pripomenul ďalej hovorca mesta Michal Ďureje.

Stavebné práce sú zamerané na rekonštrukciu a transformáciu pavilónu A objektu MŠ na detské jasle. „Ich obsahom budú predovšetkým úpravy, ktoré zabezpečia bezbariérovosť objektu, zateplenie fasády a strechy. Súčasťou investície je i výmena okien a dverí, vnútorných zdravotechnických rozvodov a zariaďovacích predmetov, výmena vykurovacích telies a rozvodov," priblížil hovorca mesta.

Projekt podľa neho zahŕňa aj prístavbu kočikárne, rekonštrukciu plochy ihriska, sadové úpravy a umiestnenie detských hracích prvkov. „Práce sú vyčíslené na sumu 472 045,60 eura. Termín ich realizácie závisí od procesu kontroly zo strany sprostredkova­teľského orgánu, ktorý mestu poskytol NFP,“ dodal Ďureje.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z hornej Nitry

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM