Rôzne

V Handlovej chcú oživiť centrum mesta: Praktické informácie na jednom mieste

Handlovej chýba TIK, pričom už chystajú náhradu. Tú by mohla samospráva získať z výzvy určenej na podporu turistickej infraštruktúry.

Ilustračný obrázok k článku V Handlovej chcú oživiť centrum mesta: Praktické informácie na jednom mieste
Zdroj: TASR/Dušan Hein

Turisticko – informačnú kanceláriu (TIK) v Handlovej by mal dočasne nahradiť elektronický informačný kiosk. Samospráva chce na projekt získať zdroje z výzvy Miestnej akčnej skupiny (MAS) Žiar, informovala hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

TIK ukončila svoju činnosť ešte vlani v auguste. „Mestu chýba, no zároveň nie je v takej finančnej situácii, aby bolo schopné TIK v pôvodnom formáte otvoriť,“ podotkla Paulínyová.

Praktické informácie

Kiosk by mohla samospráva získať z výzvy určenej na podporu turistickej infraštruktúry. „Ak bude projekt úspešný, budúci rok túto elektronickú informačnú tabuľu uvidíme v našom meste, v priestore letnej čitárne pred mestskou knižnicou,“ povedal koordinátor cestovného ruchu Tomáš Gríger.

V príťažlivom formáte na nej podľa neho nájdu informácie nielen turisti, ale obsahovať bude i praktické informácie pre domácich obyvateľov, ako cestovný poriadok i kalendár podujatí. „Okrem toho bude kiosk plný zaujímavostí, pekných fotografií a inšpirácií na návštevu zaujímavých miest v celej Handlovskej doline,“ doplnil.

Tabuľa a infopanely

Keďže by mal byť kiosk financovaný zo zdrojov Európskej únie a jeho obsah bude vytvárať interne referát cestovného ruchu, jeho dosah na rozpočet mesta by mal byť podľa Grígera nulový.

Okrem elektronického stánku projekt obsahuje aj informačnú tabuľu a štyri infopanely k Haikonám v okolí Námestia baníkov, na dizajne ktorých pracuje tvorca ilustrácií Haikon, akademický architekt Rastislav Nemec. „Veríme, že tieto nové prvky infraštruktúry cestovného ruchu vhodne dotvoria priestor centra mesta a posunú nás o krok bližšie na ceste k otvoreniu plnohodnotnej TIK,“ uzavrel Gríger.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM