Samospráva

Určite poteší: Na Zapotôčkach rozšíria detské ihrisko, pribudne ešte niečo

S rozšírením detského ihriska začali v polovici septembra na sídlisku Zapotôčky v Prievidzi. Stavebné akcie sú sústredené na Ulici P. Dobšinského a radnica ich financuje z darov, ako i svojho rozpočtu.

Ilustračný obrázok k článku Určite poteší: Na Zapotôčkach rozšíria detské ihrisko, pribudne ešte niečo
Zdroj: Mesto Považská Bystrica

Rozšírením o nové hracie komponenty prechádza detské ihrisko, ktoré sa nachádza vo vnútrobloku pri uliciach I. Krasku a J. Bendíka. „Existujúce detské ihrisko bude doplnené o kolotoč s volantom a visiacu trojhojdačku, ktorá je tvorená hojdacím hniezdom, hojdačkou so štandardnou sedačkou a hojdačkou s baby sedačkou. Zároveň na ňom dodávateľ prác buduje aj dopadovú zónu z plaveného štrku,“ konkretizoval Ďureje.

Realizátora prác na detskom ihrisku vybrala radnica na základe verejného obstarávania, pričom cena za dielo predstavuje 4980 eur vrátane dane z pridanej hodnoty (DPH). „Na financovanie použije mesto prostriedky, ktoré dostalo na základe darovacej zmluvy od súkromnej spoločnosti,“ doplnil hovorca mesta.

Na sídlisku Zapotôčky pribudne v týchto dňoch aj možnosť športového vyžitia, a to v podobe workoutového cvičiska. „Ihrisko bude slúžiť pre voľnočasové aktivity občanov, tréningové procesy športovcov, ako aj pre žiakov miestnej základnej školy. Cvičenie je pestré najmä vďaka jedinečnému vonkajšiemu prostrediu, ale aj širokej škále cvikov, ktoré workout umožňuje a prospieva tak nielen fyzickej, ale aj psychickej pohode. Workoutová zostava je určené pre všetky vekové kategórie od mládeže až po seniorov,“ priblížil Ďureje.

Doplnil, že realizátora prác radnica rovnako vybrala na základe verejnej súťaže, pričom cena za dielo predstavuje 5280 eur vrátane DPH. „Ihrisko mesto zafinancuje z daru od súkromnej osoby vo výške 2000 eur, z operatívnej potreby volebného obvodu číslo 3 vo výške 2800 eur a zvyšnú časť v sume 480 eur doplatí zo svojho rozpočtu,“ dodal.

Lokality pre umiestnenie nových komponentov na detskom ihrisku a výstavbu workoutového ihriska odsúhlasili poslanci z volebného obvodu číslo 3, ktorí vychádzali z požiadaviek obyvateľov sídliska Zapotôčky. Obe ihriská bude môcť verejnosť začať využívať po 30. septembri.

Prievidžania i návštevníci mesta sa tiež už môžu športovo vyžiť aj na exteriérových fitnes ihriskách, ktoré Technické služby mesta Prievidza vybudovali v troch lokalitách mesta v polovici septembra. V polovici augusta tiež zabezpečila radnica výstavbu centrálneho detského ihriska na Ulici I. Bukovčana na sídlisku Zapotôčky, ďalšie na sídlisku Mládež pribudne do konca tohto roka.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM