Samospráva

Úprava prievidzského rozpočtu: Riešiť chcú priority, viac ide aj na platy

Časť financií z rezervného fondu využije Prievidza na splátky istiny úverov. Primátorka Macháčková prezradila viac.

Ilustračný obrázok k článku Úprava prievidzského rozpočtu: Riešiť chcú priority, viac ide aj na platy
Zdroj: pixabay.com

Prievidzská samospráva využije časť financií z rezervného fondu na splátky istín úverov. Za ďalšie prostriedky z rozpočtu plánuje zrealizovať viacero investičných akcií. Počíta s tým prvá zmena rozpočtu, ktorú na svojom rokovaní v pondelok (26. 4.) schválili mestskí poslanci.

Úprava rozpočtu

Na úvery, ako i výdavky využije samospráva z rezervného fondu mesta 2 606 447 eur. Na splátky istín úverov dá viac ako 1,25 milióna eur, na splátky istín z návratných finančných výpomocí viac ako 188 000 eur. Z rezervného fondu zvýši i základné imanie Správy majetku mesta Prievidza, a to o 310 000 eur. Na kapitálové výdavky vyčlenila približne 446 000 eur a na bežné výdavky približne 410 000 eur.

„V rámci prvej úpravy rozpočtu sme potrebovali vykryť ešte niektoré výdavky, ktorých potreba vyvstala po schválení rozpočtu, ale i nové veci, ktoré plánujeme realizovať," načrtla primátorka Katarína Macháčková.

Viac správ zo Slovenska

Priorita

Radnica podľa nej rieši i mzdové záležitosti v súvislosti s valorizáciou platov, rovnako i opravy do ciest, najväčšej položky v rámci prvej úpravy rozpočtu. Ide o 200 000 eur, o ktorú zvyšuje plánované výdavky. „Prioritou pre nás zostáva budovanie spevnených plôch, na ktoré je v rozpočte 50 000 eur. Snažíme sa, aby sme pokryli požiadavky jednotlivých výborov volebných obvodov," doplnila Macháčková.

Prvá úprava počíta i s ďalšími prostriedkami pre miestne zariadenie pre seniorov. „Okrem plánovanej rekonštrukcie, na ktorú máme vyčlenených 400 000 eur, sme zvýšili ďalšie výdavky o 125 000 eur, čo sú mzdy pracovníkov počas karantény," dodala primátorka.

Rozpočet mesta je po prvej zmene vyrovnaný, jeho celkové príjmy, ako i celkové výdavky sú zhodne vo výške 46 471 504 eur.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Prievidze a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM