Daniel Palacka Rôzne

Unikátny vianočný stromček: Pozrite, kde sa nachádza!

Každý rok pred Vianocami samosprávy skrášľujú námestia, kde zohráva hlavnú úlohu vianočný stromček. V našom regióne sa však nachádza jeden vianočný stromček, ktorý je niečim výnimočný.

Ilustračný obrázok k článku Unikátny vianočný stromček: Pozrite, kde sa nachádza!
Zdroj: Dnes24.sk

Ako uviedla Adriana Kováčová, Bojnice sú asi jedným z mála miest, ktoré nemusia ničiť prírodu, aby na pár dní rozsvietili v svojom centre krásny vianočný stromček. Ide o smrek, ktorý svojou výškou cca 20 m zdobí námestie po celý rok. Na jar, v lete a jeseni svojou zelenou farbou ihličia a v zime je osvetlený, prípadne v období priaznivej zimy je zapadnutý snehom.

„Rastie na začiatku námestia, v centrálnej mestskej zóne v blízkosti kostola sv. Martina a medzi budovami knižnice a tzv. budovou „Pivára“, ktoré patria medzi najstaršie budovy mesta. Je to prvý strom pred lipovou alejou, ktorá je súčasťou centrálnej mestskej zóny. Vianočná výzdoba Bojníc sa začína robiť už v poslednom týždni novembra, vykonáva ju naša príspevková organizácia Technické služby Bojnice,“ uviedla Kováčová.

Ako ďalej pokračovala, ide o sviatočné osvetlenie jednotlivých ulíc a osvetlenie lipovej aleje, ktoré vytvára skutočne nádhernú predvianočnú atmosféru už na začiatku decembra. Slávnostné osvetlenie smreka na námestí je už tradične spojené s oslavou Mikuláša a kultúrnym podujatím, na ktoré Bojničania radi chodia. „Počas celých vianočných sviatkov a až do 7. januára nového roka, stromček nielen svieti ale aj hrá, zvonkohrou, ktorá je na ňom upevnená a hlavne deti majú radosť, keď si ju môžu pomocou dostupného tlačidla zapnúť,“ uzavrela Adriana Kováčová.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM