Katarína Vlčková Krimi

Tomáš (29) a Martin (32) fingovali dopravnú nehodu: Pozrite sa, ako chceli oblafnúť poisťovňu!

Dvaja muži úmyselne pomohli nehode, aby od poisťovne vylákali peniaze. Podarilo sa im získať takmer 17 tisíc eur. Podľa polície im hrozí až desať rokov basy.

Ilustračný obrázok k článku Tomáš (29) a Martin (32) fingovali dopravnú nehodu: Pozrite sa, ako chceli oblafnúť poisťovňu!
Zdroj: Dnes24.sk

Polícia obvinila Tomáša (29) z Partizánskeho a Martina (32) z Prievidze z poistného podvodu vo forme spolupáchateľstva. „Obvinení ešte v roku 2009 na poisťovňu oznámili, že sú účastníkmi dopravnej nehody medzi obcami Skýcov a Ješkova Ves. Podľa ich oznámenia na dispečing poisťovne k dopravnej nehode malo dôjsť tak, že obvinenému Tomášovi praskla pneumatika a zrazil sa s proti idúcim vozidlom. Tomáš si následne uplatnil plnenie poistného zo svojej poisťovne,“ povedala k prípadu policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Ako ďalej informovala, vyšetrovanie preukázalo, že k dopravnej nehode nedošlo, tak ako opisovali, ale úmyselne nehode pomohli. „Od poisťovne, tým, že ju uviedli do omylu v otázke splnenia podmienok na poskytnutie poistného plnenia, vylákali 16 894 eur. Obvineným za tento skutok, ak ich súd uzná vinnými, hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ dodala Antalová.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM