Webnoviny - Rôzne

Titul Zlatý Amos si vybojoval pedagóg Stanislav Malega

Titul Zlatý Amos s kráľovskou korunou a žezlom, ako aj finančnou cenou 3 500 eur v tohtoročnej ankete o najlepšieho učiteľa získal spomedzi 39 žiakmi prihlásených učiteľov pedagóg obchodnej akadémie z Prievidze Stanislav Malega.

(WEBNOVINY) – Získa aj cenu Amos sympaťák, ktorá sa udeľuje na základe internetového hlasovania, do ktorého sa tohto roku zapojilo vyše 390 000 žiakov. Malega v finále zaujal folklórnym programom ovce.

Na otázku moderátorky, či čakal že zvíťazí, povedal, že každý to očakáva, kto sa prihlási.

„Ďakujem desiatim žiakom mojej triedy, že ma prihlásili do súťaže. Keď som to podpísal, netušil som, že mi to skomplikuje život na šesť týždňov. Komplikácia sa oplatila. Je dobre byť v škole a s pánom ministrom Dušanom Čaplovičom sa porozprávame, ako by sa to dalo ešte zlepšiť,“ povedal Malega.

Doložil, že keby všetci učitelia mali plat 3 500 eur, tak by nemuseli dobrí a šikovní odchádzať zo školstva.

Titul Zlatá škola pririekla porota Základnej škole na Zlatej ulici v Rožňave, ktorá si prevzala symbolický šek na tisíc eur. V dnešný slávnostný večer ocenenie v kategórii Učiteľ, na ktorého sa oplatí spomínať, si cenu prevzali pedagógovia Martin Dziak a Valéria Palmovská, ktorí získali poukazy na rekreačný pobyt v kežmarských Žľaboch.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM