Katarína Vlčková Kultúra

Tipy na víkend: TOTO je výber podujatí v Prievidzi

Opäť máme pre vás niekoľko tipov na víkendové akcie. Niektoré začínajú už dnes. Tak neseďte doma a choďte si zresetovať hlavy.

Ilustračný obrázok k článku Tipy na víkend: TOTO je výber podujatí v Prievidzi
Zdroj: TASR

Výstavy

V Hornonitrianskom múzeu prebieha výstava Stolička 14 (a iné kúsky od Thoneta). Výstava obsahuje viac ako štyridsať kusov ohýbaného nábytku, ktoré sú vyrobené technikou ohýbania horúcou parou. Výstava je otvorená od 8:00 do 17:00.

Horná Nitra objektívom mladých je výstava fotoklubu Junior z CVČ Spektrum. Výstava začne v sobotu o 11:45 v Centre voľného času Spektrum.

Koncerty

Art point Prievidza privíta dnes o 20:00 folkovú kapelu Honza Brož a Devítka. Vstupné 5 eur.

Romantická show Dáriusa Štrbu sa uskutoční v sobotu o 17:00 v KC Bojnice. Na podujatí sa predstavia žiaci tanečného odboru ZUŠ Prievidza, ZUŠ Bojnice, tanečné štúdio Sahra Bratislava, moderné gymnastky Argo Prievidza a mažoretky skupiny Trend. Vstupné 5 eur.

V Dome kultúry Handlová sa v sobotu o 19:00 predstaví travesty skupina Screamers Šesť statočných. Vstupné v predpredaji je 8 eur, v deň predstavenia 10 eur.

V sobotu o 21:00 sa v Art pointe predstavia pesničkári Nany Hudák a Martin Geišberg s názvom O dušu spasenú. Pôjde o pokračovanie cesty za slobodou dvoch neortodoxných pesničkárov. Vstupné 7 eur, 5 eur v predpredaji.

V nedeľu o 16:00 v Art point Prievidza môžete zhliadnuť koncert komorného miešaného speváckeho zboru s názvom Artanno a sláčikové kvarteto. Vstupné 5 eur, 3 eurá v predpredaji.

V Cyber Cafe Prievidza sa v sobotu od 18:00 predstaví formácia Chlapci z vesmíru, ktorá zaručí večer plný elektronickej hud­by.

Iné

V sobotu a v nedeľu uskutoční Štefan Karak zo Zemianskych Kostolian pokus o nový slovenský rekord v počte výstupov na Vtáčnik počas 48 hodín. Ak máte chuť, zapojte sa. Pokus začína v piatok o 16:00 od parkoviska na Pílach. Začiatok výstupu pre verejnosť je v sobotu o 7:00 z parkoviska na Pílach. Prvých 100 účastníkov, ktorí vystúpia na Vtáčnik, bude po zostupe na Píly odmenených príležitostnou pamätnou medailou.

V sobotu sa od 13:30 do 22:00 na Námestí slobody v Prievidzi rozpúta hip-hopové šialenstvo Hip Hop Youth Unity Day 2014. Pripravených je mnoho interpretov, tanečný workshop a graffiti zóna.

Párty

V sobotu od 20:00 až do 04:00 si prídu na svoje hlavne ženy. V klube 333 bude International Erotic Night a vypracované mužské telá. Príde aj svetoznámi striptér z Francúzka – Kenzo, ktorý je držiteľom majstra sveta v stripe. Slovensko bude mať tiež svoje zastúpenie. Predstaví sa majster Európy – Diego 001 a na svoje si prídu aj páni. Vystúpenie zaklincuje krásna striptérka z Rakúska Lisa Platin. Stupné 3,50 eur.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM