Aktualizované Filip Chudý Rôzne

Také čísla v Trenčianskom kraji ešte neboli: Štyri okresy hlásia rekordný nárast

Nielen v rámci celého Slovenska, ale i Trenčianskom kraji a jeho viacerých okresoch boli zaznamenané rekordné nárasty nových prípadov COVID-19.

Ilustračný obrázok k článku Také čísla v Trenčianskom kraji ešte neboli: Štyri okresy hlásia rekordný nárast
8
Galéria
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Na Slovensku vo štvrtok (15. 10.) pribudlo 2 075 nakazených novým koronavírusom z 14 010 testov. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 256 pacientov, celkovo je to už 7 182 vyliečených. V súvislosti s novým koronavírusom nepribudlo žiadne úmrtie, celkový počet úmrtí na COVID-19 na Slovensku tak zostáva na čísle 71. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na svojom webe.

Nové prípady

Ministerstvo zdravotníctva SR na svojom webe uviedlo, že pozitívne testovaných bolo 1 127 žien a 948 mužov, ktorí sú vo veku od niekoľkých mesiacov do 93 rokov. Najviac pozitívnych prípadov zaznamenali v Žilinskom kraji (679).

V Trenčianskom kraji pribudlo 255 nových prípadov, čo je najvyšší údaj za jeden deň od začiatku pandémie.

Čísla v okresoch

V okresoch nášho kraja sú takéto najnovšie prírastky: Považská Bystrica (53), Trenčín (52), Bánovce nad Bebravou (49), Prievidza (38), Púchov (20), Myjava (17), Ilava, Partizánske (po 10) a Nové Mesto nad Váhom (6).

Rekordné denné prírastky sú to pre okresy Považská Bystrica, Trenčín, Bánovce nad Bebravou a Partizánske.

Úrad verejného zdravotníctva SR na sociálnej sieti informoval, že v pôsobnosti Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Trenčín ide najmä o dohľadané kontakty. „V okresoch Bánovce nad Bebravou a Myjava sa lokálne epidémie vyskytli aj vo dvoch firmách, z ktorých jednu úplne a ďalšiu čiastočne uzavreli. Pokračuje testovanie zamestnancov a dohľadávajú sa kontakty pozitívnych osôb,“ ozrejmili.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM