Samospráva

Štát Handlovej preplatil testovanie: Do pokladnice pritiekli aj ďalšie peniaze

Mestu Handlová preplatil štát výdavky za pandémiu nového koronavírusu. Upravoval sa preto rozpočet.

Ilustračný obrázok k článku Štát Handlovej preplatil testovanie: Do pokladnice pritiekli aj ďalšie peniaze
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Štát preplatil samospráve Handlovej výdavky vo výške viac ako 96 000 eur, ktoré jej vznikli v súvislosti s testovaním obyvateľov na ochorenie COVID-19. Financie zapracovala radnica do druhej zmeny rozpočtu, ktorú na svojom poslednom rokovaní schválili mestskí poslanci.

Príjmy

Samospráva získala do rozpočtu i ďalšie prostriedky, viac ako 35 000 eur použije na projekt efektívna verejná správa a viac ako 88 000 eur na projekt skvalitnenia a rozšírenia opatrovateľskej služby, informoval ďalej vedúci ekonomického oddelenia mestského úradu v Handlovej Peter Mendel.

Druhá zmena rozpočtu zahŕňa podľa neho i aktualizáciu výdavkov na projekt revitalizácie vnútrobloku na sídlisku Morovnianska cesta, ktorá sa na základe verejného obstarávania znížila o takmer 69 000 eur.

Viac správ zo Slovenska

Výdavky

„Museli sme riešiť i výdavky, ktoré sa týkali normatívnych výdavkov pre školákov, kde došlo k zníženiu, ale na druhej strane sme riešili i zvyšovanie výdavkov. Išlo o 16 000 eur na verejné toalety, ktoré sme zrekonštruovali v dome kultúry a presunuli sme ich z minulého rozpočtového roka," doplnil. Radnica do rozpočtu zapracovala i preplatok vo výške 4 000 eur, ktorý jej vznikol pri vyúčtovaní výkonov vo verejnom záujme, priblížil Mendel.

Rozpočet mesta je po druhej zmene vyrovnaný. Celkové príjmy, ako i celkové výdavky, sú vo výške 15 715 675 eur.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z hornej Nitry

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM