Zuzana Vajayová Rôzne

Slovenská interkrosová PORFIX liga úspešne ukončená

Záverečnou akciou štvrtého ročníka interkrosovej sezóny 2011/2012 na Slovensku bolo finálové kolo, ktoré sa uskutočnilo 29.4.2012 v City aréne v Prievidzi.

Novinkou tohto 4. ročníka boli zápasy play-off medzi 3 a 6 teamom po základnej časti a medzi 4 a 5 teamom o postup do semifinále, kde už na súperov čakali Tigri (1. miesto po základnej časti) a Vrany (2. miesto po základnej časti).

Pampúch Prievidza – LC Hammers Prievidza 27 : 20

//Pampúch :// Raffay 12, Herchlová 6, Janek 5, Danák, Šturcel, Šturcelová a Šimurka po 1 //Hammers : //Koprda 7, Jantchek a Štubňa po 4, Palik a Ivánková po 2, Kullová 1 V úvodnom zápase play-off proti sebe nastúpili tretí a šiesty team po základnej časti. V ňom mali lepší štart Hammers, ktorí viedli 4:0, vyhrali prvú štvrtinu 8:6 a aj po polovici zápasu viedli 11:9. Pampúch však hneď u úvode 3. štvrtiny šnúrou 4 gólov zápas otočil a až do konca hracej doby si s prehľadom postrážil svoj postup do semifinále.

IKP Býci Prievidza – Maďarsko 19 : 17

//Býci : //Lenner 7, Bielik 6, Žabka 3, Chlpek R. 2 a Kollár J. 1 Úvod zápasu i jeho prvá polovica vyšla lepšie maďarskému teamu, ktorý vyhrával najväčším rozdielom o 6 gólov (7:1) a prvú polovicu vyhral 10 :8. Býkov dostal do vedenia trojgólovou šnúrou ich tradičný strelec – Štefan Bielik až v závere treťej štvrtiny, ktorá skončila 14:13 pre Býkov. Býci si už potom v záverečnej štvrtine, najmä vďaka 3 gólom Mareka Lennera, taktickou hrou postrážili svoj postup do semifinále.

Choré Vrany Vrbové – Pampúch Prievidza 37 : 27

//Vrany :// Višňovský 17, Madžo 7, Teplica 5, Ondrušková 4, Minďár 3, Mego 1 //Pampúch : //Raffay 16, Šturcel 4, Janek 3, Danák 2, Blaho P. a Šturcelová po 1 V prvom semifinálovom zápase Choré Vrany od začiatku nenechali nič na náhodu a už v úvode získali štvorgólový náskok. Tento náskok si spoľahlivo udržiavali až do polovice zápasu. V druhej polovici už naplno potvrdili svoju dominanciu na palubovke aj strelecky, keď gólový rozdiel natiahli až na záverečných 10 gólov. V zápase upútal aj strelecký súboj dvoch najlepších strelcov súťaže Raffaya z Pampúch a Višňovského z Chorých Vrán.

Sibírski Tigri Prievidza – IKP Býci Prievidza 26 : 25

//Tigri :// Juračka 9, Thomay 8, Šagát 6, Iliášová, Matejovičová a Baniar S. po 1 //Býci : //Bielik 11, Chlpek R. 6, Lenner 5, Chlpek Ľ. 2, Žabka 1 V najlepšom a najdramatickejšom zápase finálového turnaja sa dlho schyľovalo k mimoriadnemu prekvapeniu na úkor úradujúceho Majstra Slovenska. Býci od úvodu zápasu zatlačili Tigrov do značnej defenzívy, keď sa im darilo aj strelecky. Vyhrávali dvakrát aj 5 gólovým rozdielom ( 13:8 i 15:10 na konci prvého polčasu). V dramatickej a strelecky najplodnejšej 3. štvrtine zápasu sa však Tigri vrátili do zápasu a zrovnali stav na 20:20. Záverečná štvrtina už bol boj a každý gól. V tejto „rulete“ boli nakoniec o gól úspešnejší Tigri a s veľkou dávkou šťastia postúpili do finále.

Maďarsko – LC Hammers Prievidza 19 : 21

//Hammers :// Koprda 12, Palik 6, Jantchek 3 Mierne favorizovanejší maďarskí hráči, v zápase o konečné 5. miesto v súťaži, potvrdzovali svoje tabuľkové postavenie až do záveru 3. štvrtiny. V jej závere Koprda vyrovnal na 15:15 a od tohto mali už Hammers zápas vo svojej réžii. Svojím premiérovo prvým víťazstvom v lige si tak nakoniec vybojovali konečné 3. miesto v súťaži.

Pampúch Prievidza – IKP Býci Prievidza 28 : 24

//Pampúch : //Janek 16, Raffay 8, Herchlová 2, Danák a Šturcel po 1 //Býci :// Bielik 10, Lenner 7, Žabka 5, Chlpek R. a Zvalo po 1 V zápase o konečné 3. miesto bolo hlavnou otázkou, kto si do súboja priniesol viac síl zo semifinálových bojov. Prvá štvrtina skončila zmierlivo 5:5 a aj po druhej štvrtine bol v tesnom náskoku Pampúch len o 1 gól 11:10. V záverečných dvoch štvrtinách zápasu však zobral rozhodnutie do svojích rúk Miro Janek z Pampúch a 11 gólmi v druhej polovici prakticky rozhodol o výsledku zápasu. Býkom už v závere evidentne dochádzali sily a už v sebe nenašli energiu na zdramatizovanie zápletky o 3. miesto. Výsledkom teda bolo potvrdenie 3. miesta po základnej časti pre Pampúch a 4. miesto pre Býkov z Prievidze.

Sibírski Tigri Prievidza – Choré Vrany Vrbové 41 : 20

//Tigri :// Juračka 12, Šagát 10, Thomay 9, Iliášová, Baniar S. 3 a Matejovičová 1 //Vrany : //Višňovský 8, Minďár 4, Madžo 3, Duda 2, Mego, Jacko a Teplica po 1 Do finálového zápasu súťaže, si Vrany zrejme neušetrili žiadne fyzické sily a prakticky bez odporu sa nechali zvalcovať obhájcom titulu Majstra Slovenska – Sibírskymi Tigrami. Vyrovnaný priebeh zápasu udržali len v prvých minútach, keď Luboš Višňovský vyrovnával na 1:1. Tigri sa však naštartovali následnou 5-gólovou šnúrou a až do konca zápasu svoj náskok iba zvyšovali. Zaslúžene tak obhájili titul a úspešnú sezónu tak ukončili s bilanciou 10 víťazstiev, 1 prehra (s Vranami) a 1 remíza (s Pampúchom).