Webnoviny - Kultúra

Slipknot nevedia čo bude ďalej po smrti Graya

Člen americkej heavy-metalovej skupiny Slipknot Jim Root uviedol, že skupina sa ešte nerozhodla, či bude na scéne pôsobiť aj po nečakanej smrti basgitaristu Paula Graya.

V rozhovore pre sonishpherefes­tivals.com povedal, že tomuto rozhodnutiu bude predchádzať ešte veľmi dlhý proces. „V súčasnosti je naša budúcnosť to posledné, na čo myslím,“ uviedol gitarista Jim Root. Ten spoločne so spevákom Slipknot Coreym Taylorom pôsobí vo formácii Stone Sour, ktorá 6. septembra vydá nový štúdiový album s názvom Audio Secrecy. Nového materiálu od Slipknot sa podľa Roota môžu fanúšikovia dočkať najskôr za dva roky.

Toxikologické testy ukázali, že príčinou úmrtia basgitaristu Paula Graya bolo náhodné predávkovanie. V jeho krvi sa našli smrtiace množstvá morfia a fentanylu – silného lieku proti bolesti patriaceho do skupiny opioidov. Polícia nenašla žiadne dôkazy o tom, že by dostal tieto lieky na predpis. Telo jedného zo zakladajúcich členov formácie Slipknot našiel 24. mája zamestnanec hotela na predmestí Des Moines v štáte Iowa po tom, čo do hotela volal jeden z jeho príbuzných. Hudobník bol v tom čase mŕtvy už niekoľko hodín.

Slipknot debutovali na scéne eponymným albumom v roku 1999, z ktorého sa predalo vyše milión kópií. Ich štvrtý štúdiový album All Hope Is Gone (2008) sa dostal na prvú priečku amerického albumového rebríčka Billboard 200 a ovládol aj rebríčky v Austrálii, Kanade, na Novom Zélande, v Rakúsku, Fínsku, Švédsku a Švajčiarsku. Kapela si vyslúžila sedem nominácií na hudobné ceny Grammy, z ktorých jednu v roku 2006 premenila na víťazstvo, keď ju v kategórii Najlepší metalový výkon ocenili za skladbu Before I Forget.

Informáciu zverejnila webová stránka NME.com.

SITA-Foto: SITA/AP BRATISLAVA 30. júna (WEBNOVINY)

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM