Martin Valenta Rôzne

Slávnostné rozsvietenie stromčeka už v pondelok

Vianočné sviatky sa nezadržateľne blížia a s nimi aj príchod Sv.Mikuláša, Sv.Lucie a nakoniec aj Ježiška.

Mesto Prievidza, tak isto, ako aj po iné roky organizuje Predvianočné trhy, ktoré sú spojené s množstvom kultúrnych a spoločenských podujatí na Námestí Slobody.

**Celé to začne Mikuláš, ktorý po príchode do mesta Prievidza rozsvieti vianočný stromček. Stane sa tak v pondelok o 16.00 hodine na Námestí Slobody. Príchodu Mikuláša bude predchádzať spev folklórneho súboru Vtáčnik, ktorý začne spievať vianočné koledy asi 15 minút pred štvrtou až do príchodu Mikuláša. ** Na otázku, aký druh stromu bude tentokrát symbolizovať vianočný stromček odpovedala hovorkyňa mesta PhDr.Ivona Vojtášová:

„Tentoraz budeme mať jedľu srienistú, ktorá bude dosahovať výšku niekoľkých metrov. Stromček bude opäť tak ako v minulých rokoch pochádzať od darcu – fyzickej osoby, občana mesta, tentoraz to bude pravdepodobne zo záhrady občana bývajúceho na Konvalinkovej ulici (Kopaničky).“

Vianočný stromček bude na námestí inštalovať spoločnosť TEZAS,s.r.o. , výzdobu stromčeka a osvetlenie zabezpečuje spoločnosť Unipa, s.r.o.

Vianočný stromček na Nám. Slobody v Prievidzi bude tento rok osvetlený čerstvo zakúpenými LED žiarovkami v počte 150ks bielych a 150 ks červených. Žiarovky použité na stromček v minulom roku sa pretriedia a funkčné využijú na ostatnú výzdobu v meste. povedal za firmu Unipa, s.r.o. Matúš Richter.

Jednou zo sprievodných už tradičných akcií bude 7.ročník Výlovu kaprov z fontány na Nám.Slobody, ktorý sa bude konať poslednú nedeľu pred vianocami, v tomto roku to je 19.12.2010. Deti dostanú malé udice, pomocou ktorých musia v určitom časovom limite vyloviť z fontány polystyrénové rybyčky. Ktorým sa to podarí, dostanú naozajstnú živú rybu, ktoré dodá miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM