Rôzne

Situácia na hornej Nitre zostáva vážna: Povolili však predaj nápojov

Podľa hygienikov sa epidemická situácia na hornej Nitre stabilizovala, ale zostáva vážna. Zrušili však zákaz predaja nápojov.

Ilustračný obrázok k článku Situácia na hornej Nitre zostáva vážna: Povolili však predaj nápojov
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Epidemická situácia v súvislosti s ochorením COVID-19 v okresoch Prievidza a Partizánske je v súčasnosti stabilizovaná, no naďalej zostáva vážna. Epidemiológovia neočakávajú výrazný nárast, prípadne zníženie počtu ľudí pozitívnych na nový koronavírus. Vo štvrtok to uviedla regionálna hygienička Zuzana Tornócziová.

Mierny pokles

„Oba okresy sa nachádzajú v bordovej farbe COVID automatu. Situácia je v prípade počtu pozitívnych prípadov o niečo lepšia ako pred dvoma týždňami, no nejde o rapídny, ale iba mierny pokles. Situácia je tak naďalej vážna a uvidíme, ako sa bude vyvíjať," priblížila Tornócziová.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva Prievidza so sídlom v Bojniciach na základe rozhodnutia okresného krízového štábu v Prievidzi a po konzultácii s Okresným úradom v Partizánskom opätovne povolil predaj nápojov na konzumáciu so sebou.

Vyhláška, ktorú v tejto súvislosti vydal, nadobudne účinnosť v pondelok (22. 3.).

Problémom boli ľudia

„Nemali sme problém s predajom nápojov, ale ľuďmi, ktorí nedodržiavali opatrenia a zhromažďovali sa pri stánkoch. Keďže bolo viacero príslušníkov polície v karanténe, nebolo v ich ani našich možnostiach, aby sme stále kontrolovali tieto prevádzky. Preto sme to vyriešili týmto opatrením," pripomenula regionálna hygienička.

Vyhlášku, ktorá zakázala predaj nápojov na konzumáciu so sebou, prijali hygienici približne pred troma týždňami. „Uvidíme, ako sa k tomu postavia ľudia. Pokiaľ by sme videli, že nariadenia nedodržiavajú, prikročíme ešte k radikálnejším opatreniam,“ vyhlásila Tornócziová.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z hornej Nitry

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM