Kornel Kubík Rôzne

REBRÍČEK TOP 10: Vypočujte si najkrajšie vianočné piesne

Mnohé z nich si obľúbili ľudia na celom svete, iné sú naše srdcovky, bez ktorých si Vianoce ani nevieme predstaviť. Pripravili sme si pre vás výber desiatich najkrajších vianočných piesní, ktoré vám navodia vianočnú atmosféru ešte pred Štedrým dňom.

Ilustračný obrázok k článku REBRÍČEK TOP 10: Vypočujte si najkrajšie vianočné piesne
Zdroj: Webnoviny.sk

1.Wham: Last Christmas

Azda najhranejšou pesničkou, ktorú budete počuť v slovenských rádiách aj trikrát za deň je hit od skupiny Wham – Last Christmas. Pre mnoho ľudí je prototypom vianočnej koledy, ktorú si dokážu púšťať dookola aj päťkrát. Pesnička z osemdesiatych rokov od Georga Michaela a Andrewa Ridgeleyho patrí zaručene medzi najobľúbenejšie a najhranejšie vianočné skladby.

2.Mariah Carey: All I Want For Christmas Is You

Jedna z najvydarenejších piesní od americkej speváčky Mariah Carey sa okrem vianočnej tematiky venuje aj otázke lásky. Na tejto piesni si dala extra záležať, pretože ju napísala ako vyznanie pre svojho manžela Tommyho Mottolu. Ich láska síce neskončila najšťastnejšie, ale piesni sa zato darí veľmi dobre. Patrí k tradičným vianočným hitom, bez ktorých by sme si nevedeli predstaviť Vianoce.

3.John Lennon: Happy X-mas (War is Over)

Pieseň od Johna Lennona a jeho ženy Yoko Ono bola založená s iným ako vianočným zámerom. Jej prvotný význam bol bojovať proti vojne vo Vietname. Osud však chcel inak a stala sa známou najmä vďaka vianočnej téme.

4.Chris Rea: Driving Home For Christmas

Aj vy poznáte túto pieseň a netušíte, kto ju spieva? Nie ste sami, pretože len málokto vie, kto je autorom tejto známej piesne. Tak sa započúvajte do príjemnej melódie a možno si zapamätáte aj meno interpreta.

5.Bobby Helms: Jingle Bell Rock

Jednou z najstarších piesní, ktoré sme zaradili do nášho zoznamu, je nestarnúci hit od Bobbyho Helmsa. Vďaka tejto piesni sa stal spevák naozaj slávnym. Úspech pesničky bol natoľko zjavný, že ho Bobby Helms využil. Po premiére na albume Decca ju nasadil na ďalšie dva albumy a tretí po nej dokonca pomenoval. Posledná verzia tejto obľúbenej vianočnej piesne pochádza z roku 1983, pričom jej premiéra bola v roku 1957.

6.Tublatanka: Poďme bratia do Betlema

Prvá z tradičných vianočných piesní na našom zozname, ktorá pochádza zo Slovenska, je rocková úprava známej koledy v podaní Tublatanky. V čase jej vzniku nebolo človeka, ktorý by si túto pesničku počas vianočného času nepospevoval.

7.Lojzo a Miro Žbirka: Každý deň budú vraj Vianoce

Veselá skupina Lojzo sa spojila s Mirom Žbirkom a vznikla jedna z najkrajších slovenských vianočných piesní. Však priznajte sa, kto by nechcel mať Vianoce každý deň?

8.Lucie Vondráčková a Radim Schwab – Vánoční přání

Duet v podaní dvojice českých spevákov sa naozaj veľmi podaril. Pesnička patrí medzi novšie vianočné hity. Zaujímavosťou je, že Lucka Vondráčková má na svojom konte viacero vianočných pesničiek, ktoré vydala na vianočnom albume Dárek. Takže si ich môžete vypočuť na internete všetky.

9.Iveta Bartošová – Tri oriešky pre Popolušku

Kto z nás by nepoznal známu rozprávku Tri oriešky pre Popolušku, bez ktorej si už dnes nevieme ani predstaviť Vianoce. V piesni od Ivety Bartošovej sa priamo o Vianociach síce nespieva, ale práve s týmto sviatkom sa tento nestarnúci hit spája.

10. Tichá noc

A na koniec si dáme azda najtradičnejšiu pesničku všetkých čias: Tichá noc. Kto z nás si ju aspoň raz počas Vianoc nezaspieval?

Do našej hitparády sa nevošli ešte mnohé obľúbené pesničky, ktoré sa cez Vianoce hrajú v rádiách a počujete ich z každej strany. Veríme, že sa medzi nimi nájde aspoň jedna, ktorá vám navodí pravú vianočnú atmosféru. Tak šťastné a veselé!

Student24/Simona Ivančáková

REBRÍČEK TOP 10: Vypočujte si najkrajšie vianočné piesne
5
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM