Marcel Mojžiš Samospráva

Primátorkou Prievidze sa stala Katarína Macháčková: Toto je jej reakcia

Prievidza pozná svojho primátora. Podľa neoficiálnych výsledkov komunálnych volieb sa na primátorskú stoličku opäť posadí Katarína Macháčková. Pozrite si jej vyjadrenie po zvolení!

Ilustračný obrázok k článku Primátorkou Prievidze sa stala Katarína Macháčková: Toto je jej reakcia
Foto: Katarína Vlčková

Podľa neoficiálnych výsledkov z prievidzskej Mestskej volebnej komisie (MsVK) bude metropole hornej Nitry nasledujúce štyri roky šéfovať opäť Katarína Macháčková. Podpredsedníčka Siete v dnešných voľbách porazila svojich piatich mužských protikandidátov: Michala Dobiaša, Karola Gerdenicha, Milana Šemrinca, Richarda Marka a Daniela Brezoňáka.

Je to obrovská radosť, mám taký pocit zadosťučinenia a dobre vykonanej práce. Je to pre mňa obrovské povzbudenie a výzva ísť ďalej a pracovať pre naše mesto,“ reagovala bezprostredne po zistení výsledkov Macháčková.

Primátorka na margo kandidatúry za politickú stranu Sieť poznamenala, že voliči si nevyberali podľa politických strán, ale podľa ľudí. „A tento výsledok, ktorý je lepší ako spred štyroch rokov, dokazuje, že som presvedčila obyvateľov,“ vyhlásila.

Kampaň v Prievidzi bola tento rok miernejšia ako v predchádzajúcich voľbách, Macháčková sa podľa vlastných slov snažila tú svoju viesť pozitívne. „Verím, že aj to k tomu prispelo a som rada, že to tak bolo,“ podotkla.

Podpredsedníčka Siete na záver naznačila, že Prievidzu možno bude čakať vianočný darček v podobe investora do priemyselného par­ku.

Zdroj: Štatistický úrad SR

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM