Rôzne

Prievidzský distribútor a dodávateľ tepla vyhlásil MILIÓNOVÉ súťaže na zákazky

Dvojicu súťaží na zabezpečenie dodávok tepla pre región vyhlásilo Prievidzské tepelné hospodárstvo.

Ilustračný obrázok k článku Prievidzský distribútor a dodávateľ tepla vyhlásil MILIÓNOVÉ súťaže na zákazky
Zdroj: TASR

Prievidzský distribútor a dodávateľ tepla pokračuje v prípravách na zabezpečenie budúceho zdroja vykurovania Prievidze, Novák a Zemianskych Kostolian po roku 2023. Vyhlásil dvojicu verejných súťaží na dodávateľov prác na vybudovanie kogeneračnej jednotky a tepelného napájača pre Prievidzu.

Predmetom prvej zákazky je dodanie a montáž technologického celku základného zdroja tepla – kogeneračnej jednotky v areáli Bane Cigeľ vrátane prípravných prác a servisného zabezpečenia, uviedla spoločnosť Prievidzské tepelné hospodárstvo (PTH) vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Náklady na výstavbu kogeneračnej jednotky odhadla firma na 1,2 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty (DPH), lehotu na predkladanie ponúk určila do 31. januára 2022. Dodávateľa prác vyberie súťažným konaním s rokovaním. Investíciu chce financovať z operačného programu Kvalita životného prostredia (OP KŽP).

Prostredníctvom druhej súťaže hľadá investor firmu, ktorá zabezpečí dodanie a montáž technologického celku tepelného napájača z Bane Cigeľ do Prievidze vrátane prípravných prác a servisného zabezpečenia. Náklady na výstavbu odhadol na 9 480 000 eur, lehotu na predkladanie ponúk určil do 31. januára 2022. Dodávateľa prác vyberie firma súťažným konaním s rokovaním. Financie na tento účel chce rovnako žiadať z OP KŽP.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z hornej Nitry

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM