Katarína Vlčková Krimi

Prievidza v nelichotivých číslach: Vedieme v počte dopravných nehôd v kraji!

Na motoristov číhajú dopravné kontroly na každom kroku a každú chvíľu, no aj napiek tomu je počet nehôd v našom kraji vysoký. Pozreli sme sa na čísla nehodovosti, ktoré pre Prievidzu nevyzerajú ružovo. Z cifier budete prekvapení.

Ilustračný obrázok k článku Prievidza v nelichotivých číslach: Vedieme v počte dopravných nehôd v kraji!
Zdroj: Webnoviny.sk

V celom Trenčianskom kraji od začiatku roka po koniec augusta polícia zaznamenala 785 dopravných nehôd, čo je podľa krajského policajného hovorcu Pavla Kudličku o 64 nehôd menej ako tomu bolo minulý rok. Ak pokračoval v štatistikách, usmrtených bolo až 11 ľudí, ťažko zranených 47, 343 ľudí sa zranilo ľahko a alkohol úradoval v 112 prípadoch.

Pozreli sme sa aj na to, ako v hodnotách dopadol náš okres. V Prievidzi sa za obdobie od 1.1. do 31.8. 2014 stalo 215 dopravných nehôd, čo je oproti minulému roku toho istého obdobia o 18 nehôd viac. Tak isto je to aj najviac v kraji. Na porovnanie, v Trenčíne došlo spolu k 152 nehodám s poklesom o 40, v Novom Meste nad Váhom k 91 nehodám s nárastom o 12 a v Považskej Bystrici k 83 s poklesom o 12.

Na našich cestách vzrástol aj počet dopravných nehôd so zranením oproti minulému roku o číslo 15, teda na 86 nehôd. Klesol počet usmrtených osôb o dve, pričom za osem mesiacov zaznamenala polícia dve usmrtené osoby.

Náš okres nelichotivo vedie aj v počte dopravných nehôd spôsobených alkoholom. Takýchto kolízií bolo až 25, čo je nárast o jednu v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Na porovnanie, v okrese Považská Bystrica bolo 17 nehôd, pričom počet vzrástol o 10. V Novom Meste nad Váhom bolo za posledné obdobie 16 nehôd, rovnako ako tomu bolo minulý rok. V Trenčíne naopak klesol počet nehôd zavinených alkoholom o 10 na číslo 16.

„Najčastejšími príčinami vzniku dopravných nehôd bolo porušenie povinnosti vodiča, teda až 289 dopravných nehôd v Trenčianskom kraji, neprispôsobená rýchlosť jazdy spôsobila 173 dopravných nehôd, nesprávne otáčanie a cúvanie až 67 dopravných nehôd a nesprávna jazda cez križovatku 47 dopravných nehôd,“ zhrnul krajský policajný hovorca.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM