Webnoviny - Rôzne

Prievidza si vytancovala rekord v kalamajke

V pondelok sa v Prievidzi uskutočnil úspešný pokus o slovenský rekord v hromadnom tancovaní kalamajky. Ide o párový tanec, pri ktorom tanečníci opakujú príznačný motív s podupmi a príklepmi nôh v rytme.

(WEBNOVINY) – Pretože sa akcia konala v rámci Dňa Európy, tanečníci sa obliekli do farieb Európskej únie – časť ich odevu bola žltá alebo modrá. Krátko pred jedenástou hodinou sa prievidzské námestie zaplnilo a po úvodných príhovoroch sa uskutočnil pokus o rekord.

Na pokyn učiteľa Stanislava Malegu, moderátora a zároveň človeka, ktorý prišiel s týmto nápadom, sa námestie roztancovalo až dva razy. V prvom kole to bolo za sprievodu reprodukovanej hudby a v druhom kole si účastníci kalamajku zaspievali i zatancovali. Obe verzie boli úspešné a v Prievidzi vytvorili hromadný rekord v tancovaní kalamajky na jednom mieste.

Počet účastníkov dosiahol úctyhodné číslo 1 820. Najmladším tanečníkom bol šesťročný Rasťo Rajčo, najstaršia účastníčka Mária Petrášová mala 80 rokov.

Záštitu nad podujatím prevzalo mesto Prievidza v zastúpení primátorky Kataríny Macháčkovej. Prítomná bola aj poslankyňa Európskeho parlamentu Anna Záborská. Oboch hostí sprevádzal Ľubomír Vida, riaditeľ Obchodnej akadémie Prievidza. Ten prevzal z rúk komisára aj certifikát o úspešnom slovenskom rekorde.

Informácie zverejnila webstránka www.slovenskerekordy.sk.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM