Webnoviny - Rôzne

Prievidza očakáva príchod aspoň jedného investora

Mesto Prievidza očakáva v tomto roku príchod aspoň jedného investora do svojho priemyselného parku.

Foto: SITA Mesto Prievidza očakáva v tomto roku príchod aspoň jedného investora do svojho priemyselného parku. Ako pre agentúru SITA uviedla Jana Cúthová z mestskej spoločnosti Prievidza Invest, s.r.o., mesto v súčasnosti rokuje s investormi z Belgicka a Talianska. „Predpokladáme, že v tomto roku získame do Priemyselnej zóny jedného investora. Jedným dôležitým bodom hodnotenia našej priemyselnej zóny potenciálnymi investormi je dopravné napojenie v smere na Trenčín. Ďalšími faktormi sú spoločenské prostredie pre podnikanie a v súčasnosti recesia výroby,“ uviedla Cúthová.

Začiatkom januára roku 2005 podpísala rakúska strojárska firma Rübig, ktorá vyrába súčiastky pre automobilový, letecký a energetický priemysel, zmluvu s prievidzským magistrátom. Firma bola prvým zahraničným investorom. „Spoločnosť potvrdila zámer investovať v území Priemyselnej zóny Prievidza Západ I. Prehodnocuje a upravuje svoj projekčný zámer. Realizácia výrobného závodu je priamo závislá na oživení dodávok pre automobilový priemysel. V súčasnosti závod v Rakúsku zaevidoval pokles objemu dodávok pre rok 2010,“ dodala Cúthová. Vo výrobných priestoroch chce rakúska firma vybudovať kaliareň, kováčňu, laboratórium a montáž technologických zariadení. Spoločnosť Rübig vytvorí vo svojom závode minimálne 155 pracovných mi­est.

Spoločnosť CNC Precision s.r.o., ktorá prejavila o prievidzský priemyselný park, podľa Cúthovej odkladá svoj investičný zámer. „Kovospol Group s.r.o. dala do užívania v druhom polroku minulého roka dve výrobné haly. V prvom polroku tohto roka pripravuje realizáciu jednej výrobnej haly, s termínom ukončenia stavby do konca roka 2010,“ dodala Cúthová. Svoj investičný zámer má podľa nej v štádiu príprav aj spoločnosť ZAPA beton Sk s.r.o. „Spoločnosť však pozastavila svoje investície pre rok 2010,“ doplnila Cúthová.

Samospráva plánovala pre priemyselnú zónu získať domácich a zahraničných investorov, ktorých výrobný program by sa viazal na produkciu komponentov pre automobilový priemysel, pre ľahký, nábytkársky priemysel a strojársky priemysel. Celkovo v prievidzskej priemyselnej zóne malo pôsobiť šesť až osem menších fabrík s 1 500 až 1 800 zamestnan­cami. Príprava a realizácia výrobných závodov bola plánovaná v časovom horizonte šesť rokov. „Po oživení výroby očakávame naplnenie Priemyselnej zóny. Samozrejme pasívne nečakáme kto príde, ale intenzívne vyhľadávame ďalších potenciálnych investorov do Priemyselnej zóny,“ konštatovala Cúthová.

SITA

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM