Rôzne

Prievidza pripravuje ďalšie kolo testovania: Hľadajú sa zdravotníci

V Prievidzskom okrese by sa malo konať ďalšie kolo testovania. Mesto Prievidza hľadá zdravotníkov na testovanie obyvateľstva.

Ilustračný obrázok k článku Prievidza pripravuje ďalšie kolo testovania: Hľadajú sa zdravotníci
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Mesto Prievidza hľadá zdravotníkov, ktorí by pomohli pri testovaní obyvateľov na ochorenie COVID-19. Výzvu zverejnilo cez svoje informačné kanály.

„V súvislosti s možnými ďalšími kolami celoplošného testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19 hľadáme zdravotnícky personál, ktorý by pomohol v meste s jeho zabezpečením. Termíny ďalších kôl budú závisieť od výsledkov aktuálneho skríningového testovania," uviedol hovorca mesta Michal Ďureje.

Pripomenul, že personálne zabezpečenie mobilného odberového miesta tvorí minimálne jeden zdravotnícky pracovník určený na odbery biologického materiálu. „V prípade záujmu nás zdravotníci môžu kontaktovať emailom na adresu info@prievidza.sk. Je potrebné uviesť meno, priezvisko, telefónne číslo, špecifikáciu zdravotníckej profesie a časové možnosti zapojenia sa do testovania," do­dal.

V Prievidzi otestovali počas uplynulého víkendu 23. a 24. januára 16 215 ľudí, z toho bolo 150 testov pozitívnych. Miera pozitivity tak dosiahla 0,93 percenta. V okrese Prievidza bola miera pozitivity podľa predbežných výsledkov 1,02 percenta.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Prievidze a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM