Rôzne

Prievidza bude mať novú bytovku: Krčma na sídlisku Zapotôčky vraj nehrozí

Výmena je schválená. Pustnúca bývalá poliklinika sa zmení na bývanie. Čo na to primátorka Macháčková?

Ilustračný obrázok k článku Prievidza bude mať novú bytovku: Krčma na sídlisku Zapotôčky vraj nehrozí
7
Galéria
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Pustnúce budovy bývalej polikliniky na sídlisku Píly v Prievidzi sa zmenia na byty a parkovacie miesta. So zámerom prišiel súkromný investor, ktorý získa objekt do svojho vlastníctva prostredníctvom zámeny pozemku s doplatením. Zámenu majetku schválili mestskí poslanci na svojom rokovaní v pondelok (28. 3.).

Byty a parkovanie

„Mestské zastupiteľstvo podporilo zámer zámeny majetku, ktorým sme vyriešili viacero problémov v meste. Najzásadnejší bol problém polikliniky, jej chátrania, pričom sa tam zdržiavali neprispôsobiví obyvatelia," povedala primátorka Katarína Macháčková.

Objekt bývalej polikliniky podľa nej nadobudne súkromný vlastník, ktorý sa tam zaviazal vybudovať byty a k nim adekvátny počet parkovacích miest.

Zámena

„Samospráva zamení objekt s pozemkom s verejnou zeleňou na sídlisku Zapotôčky v hodnote približne 100 000 eur, na ktorom by sa mohlo v budúcnosti stavať a je vo vlastníctve investora. Ten ešte doplatí rozdiel medzi nehnuteľnosťami. Spolu ide o sumu takmer 700 000 eur, aj po ekonomickej stránke je to tak pre mesto výhodné," priblížila primátorka.

Viac správ zo Slovenska

Mesto bude o využití nadobudnutého pozemku podľa nej uvažovať, obyvatelia sa tak nebudú môcť obávať, že im tam postavia pohostinstvo.

Povolenia

Investor by mal pristúpiť k rekonštrukcii polikliniky po zabezpečení všetkých potrebných projektov a povolení. Macháčková deklarovala, že mu bude mesto nápomocné.

Budovy bývalej polikliniky získalo mesto do svojho vlastníctva minulý rok prostredníctvom zámeny majetku s Trenčianskym samosprávnym krajom (TSK). Na odpredaj objektu vyhlásilo obchodnú verejnú súťaž, tá nebola úspešná. O odpredaj polikliniky sa neúspešne pokúšal v minulosti i TSK.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z hornej Nitry

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM