Kultúra

Prievidza bude dejiskom koncertu pre Ukrajinu: Kto na Námestí slobody vystúpi?

Pekná myšlienka. Solidaritu s ľuďmi na Ukrajine vyjadria v Prievidzi koncertom. Podujatie bude mať hlbší rozmer.

Ilustračný obrázok k článku Prievidza bude dejiskom koncertu pre Ukrajinu: Kto na Námestí slobody vystúpi?
Zdroj: Rastislav Búgel

Solidaritu s ľuďmi na Ukrajine, ktorých postihol vojnový konflikt, vyjadria v Prievidzi koncertom. Na podujatí 26. marca od 13.00 h na Námestí slobody budú môcť návštevníci prispieť na podporu vojenskej nemocnice v Kyjeve. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.

Umelci

„Situácia na vojnou sužovanej Ukrajine nie je ľahostajná ani našim regionálnym umelcom, ktorí sa predstavia na námestí. Účinkovať budú Spevácky zbor Rozkvet, Folklórny súbor Senior Vtáčnik, Stanislav Granec, The Kreins a Juraj Hnilica," priblížil Ďureje.

Na koncerte podľa neho vystúpi i herečka Kyjevskej národnej operety Tonia Ovcharenko, ukrajinská speváčka Olena Turas a duet predvedú Daria Stoiko a Olena Zavhorodnya.

Správy z hornej Nitry

Príspevok

Prejaviť solidaritu a podporu Ukrajine bude môcť verejnosť počas trvania koncertu aj dobrovoľným príspevkom pre vojenskú nemocnicu v Kyjeve.

Koncert pre Ukrajinu pripravili mesto, Kultúrne a spoločenské stredisko Prievidza a Centrum voľného času Prievidza v spolupráci s ukrajinskou komunitou žijúcou v Prievidzi.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Prievidze a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM