Daniel Palacka Rôzne

Prievidžania si medzi sebou budú meniť veci: Čo nepotrebujete donesiete, čo potrebujete si zoberiete!

Máte doma veci, ktoré sú použiteľné, zavadzajú vám a už ich nepotrebujete? Rozhodne ich netreba vyhadzovať. Môžu pomôcť druhým. Vy si na oplátku odnesiete to, čo by sa zišlo vám...

Ilustračný obrázok k článku Prievidžania si medzi sebou budú meniť veci: Čo nepotrebujete donesiete, čo potrebujete si zoberiete!
Zdroj: Dnes24.sk

Príďte darovať veci, ktoré už nepotrebujete a vymeňte ich za také, ktoré sa vám páčia, alebo by sa vám mohli hodiť. To je totiž cieľom projektu Zóna bez peňazí. Ten chce dokázať, že ak ľudia prestanú riešiť peňažnú hodnotu vecí a začnú si pomáhať tak, že jeden druhému urobia láskavosť, časom môžu uspokojiť väčšinu svojich potrieb prostredníctvom vzájomnej pomoci.

Aj v Žiari

Hlavnou myšlienkou celej akcie je tiež urobiť krajšie Vianoce tým, ktorí si to nemôžu prevažne pre nedostatok peňazí dovoliť. Darčeky predsa nemusia byť nové ani drahé, pokojne to môžu byť veci získané práve na Zóne bez peňazí, ktorá sa uskutoční po celom Slovensku 29. novembra a Prievidza (v priestoroch Art pointu) nebude výnimkou.

Čo môžete priniesť?

Čokoľvek, čo už nepotrebujete, no iným by sa mohlo zísť. Samozrejme, čo je v dobrom stave a nie je veľmi zničené alebo špinavé. Mali by to byť funkčné veci, ktoré by pre ostatných mohli niečo znamenať a mohli by ich ešte využiť. Týmto ,,recyklovaním" si veci nájdu cestu k ďalšiemu využitiu, nikto neodíde naprázdno, a to bez použitia jediného centu.

Veci putujú ďalej

Pokiaľ si to, čo prinesiete do priestorov žiarskej základky v ten deň nikto neodnesie, môžete si byť istí, že veci si svojich majiteľov aj tak nájdu. ,,Veci, ktoré po Zóne bez peňazí zostanú, rozdelíme a posunieme ďalej. Oblečenie pre dospelých darujeme organizáciám, ktoré sa venujú ľuďom bez domova, detské oblečenie materským centrám, knihy školám, knižniciam a antikvariátom. Hračky rozdáme deťom v regiónoch s najvyššou nezamestnanosťou a rodinám v hmotnej núdzi," vysvetľuje iniciátor akcie a hlavný organizátor Manik.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM