Daniel Palacka Kultúra

Premiéra Bojnického Kračúna OBRAZOM: Podujatie malo úspech, o rok ho chcú znova

Remeselníci, hudobné vystúpenia rôznych súborov, detí či kapiel, gastronomické špeciality, ale i rôzne atrakcie, ako i ohňová šou, sú súčasťou Bojnického Kračúna, podujatia, ktoré sa konalo na Hurbanovom námestí v Bojniciach.

Ilustračný obrázok k článku Premiéra Bojnického Kračúna OBRAZOM: Podujatie malo úspech, o rok ho chcú znova
Zdroj: TASR

„Kračún vznikol veľmi dávno, pretože je to staroslovenský výraz pre slnovrat a podľa tohto staroslovenského názvu sme pomenovali túto predvianočnú akciu. Mali sme pocit, že Bojnice sú troška smutné, že sa tu nič nedeje, okolité mestá oslavujú, tak sme si povedali, že si pod značkou klubu podnikateľov urobíme trocha radosť, nielen pre seba, ale i návštevníkov Bojníc, pre naše detičky,“ povedal Ľuboš Babarík z Klubu podnikateľov mesta Bojnice.

Program podujatia je pre malých i veľkých. „Od 13.00 h do 16.00 h sú to najmä detské programy, spievanie, folklór, sokoliari s dravcami, kolotoče, jazda na koni, živý betlehem či súťaž o najkrajšiu masku. Popoludní nastúpia kapely, vrcholom dnešného večera bude Edo Klena a Klenoty z Prešova,“ spresnil.

V nedeľu čakal na návštevníkov podobný program, ako podotkol Babarík, len sa zmenili kapely a účinkujúci. „Tie atrakcie pre deti boli rovnaké,“ doplnil. Hlavným hosťom druhého večera bol Karol Komenda.

Počas Bojnického kračúna sa odprezentovalo aj 13 podnikov z námestia a okolia, ktoré pripravili vianočné špeciality a iné prekvapenia z oblasti gastronómie a kultúry.

Kultúru v centre Bojníc pred Vianocami víta aj primátor František Tám. „Je to oživenie a už to mesto aj potrebovalo. Je to prvý ročník a dúfam, že z neho bude tradícia,“ podotkol. Organizátormi podujatia sú Klub podnikateľov mesta Bojnice, mesto Bojnice a Kultúrne centrum Bojnice.

Bojnický Kračún
10
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM