Rôzne

Prázdniny pre nich nič neznamenajú: Aha, do čoho všetkého sa pustili naši gymnazisti

Pre mnohých školopovinných začali prázdniny a sladké nič nerobenie. To, do čoho sa pustili gymnazisti z Prievidze je však neobvyklé.

Ilustračný obrázok k článku Prázdniny pre nich nič neznamenajú: Aha, do čoho všetkého sa pustili naši gymnazisti
Zdroj: TASR

Druháci z Gymnázia Vavrinca Benedikta Nedožerského v Prievidzi počas prázdnin pracujú na prednáškach na rôzne témy, výstavách, maľujú triedy, dokonca stavajú work-outové ihrisko. Toto všetko chcú zrealizovať do jesene.

Nové ihrisko i grafiti v posilňovni

„Osobne som sa zapojil do projektu mojou ekonomickou prednáškou pre študentov tretieho ročníka na pozdvihnutie ich finančnej gramotnosti. Peťo prerába učebňu dejepisu, lebo niektoré triedy na našej škole sú zanedbané a bolo potrebné ich obnoviť, čím sa skvalitní naša výučba. Na poschodí sa prerábala učebňa fyziky, chémie. Mimo školy sa žiaci zapájajú do úpravy trate na downhill či posilňovne grafitmi. Ďalší kamarát si postaví vlastné, ale pre verejnosť prístupné, work-outové ihrisko,“ priblížil niektoré z projektov druhák Marek Urban.

Spraviť prednášku je rovnako náročné

Príprava ekonomickej prednášky bola podľa Urbana oproti niektorým iným projektom podobne náročná. „Pre mňa bolo najťažšie dohodnúť pána, ktorý mi s tým prišiel vypomôcť, keďže je z Bratislavy. Tiež termín, kedy je klubovňa, v ktorej sme to usporiadali, voľná. Z druhej strany pre tých, čo robia manuálnu prácu, je to rovnako namáhavé, ale iným spôsobom,“ vysvetlil.

Steny s nádychom histórie

Začiatok letných prázdnin trávi v škole aj Urbanov spolužiak Peter Stan. „Rozhodol som sa premaľovať dejepisnú učebňu. Bolo to z toho dôvodu, že bola zelenej farby a vyzerala nudne a tiež nie ako učebňa dejepisu,“ povedal. Premaľovanie triedy i steny pri jej vstupe, na ktorej maľoval hrad, je podľa neho časovo náročné. „Zaberá to dosť času, vychádza to na dva týždne od nejakej 9.00 h ráno do 13.00 h popoludní cez pracovný týždeň,“ spresnil.

Do projektu Komprax, ktorý je rozdelený na tri etapy, sa zapojil celý druhý ročník gymnázia v rámci predmetu Tvorba projektov a prezentácií.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM