Filip Chudý Krimi

Požiar bytovky v Prievidzi: Hasiči našli vážne zranenú osobu

Požiar bytu v Prievidzi zalarmoval hasičov. Tí zasahovali v dýchacích prístrojoch, pričom na mieste našli vážne zranenú osobu.

Ilustračný obrázok k článku Požiar bytovky v Prievidzi: Hasiči našli vážne zranenú osobu
Zdroj: TASR

V trojposchodovom bytovom dome na Baníckej ulici v Prievidzi bol ohlásený požiar. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne Marián Petrík s tým, že na zásah boli postupne vyslaní siedmi príslušníci HaZZ z Prievidze s dvomi cisternovými vozidlami.

„Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo zistené, že z chodbových okien bytového domu sa šíril hustý dym. Dvere do postihnutého bytu na prvom poschodí boli otvorené, pričom podľa vyjadrenia obyvateľov sa v ňom mala nachádzať jedna osoba,“ opísal Petrík

Ten ďalej uviedol, že prievidzskí hasiči zasahujúci v dýchacích prístrojoch vnikli do postihnutého bytu, kde našli vážne zranenú osobu, ktorú postupne transportovali z požiariska a následne pomocou nosidiel vyniesli na vonkajšie priestranstvo, kde ihneď začali s poskytovaním predlekárskej prvej pomoci.

„Po príchode posádky ZZS bola zranená osoba naložená do sanitného vozidla a odvezená do nemocnice“ povedal hovorca KR HaZZ v Trenčíne.

Zasahujúci hasiči podľa jeho slov súčasne za účelom likvidácie požiaru nasadili jeden hasebný prúd. Následne pomocou pretlakovej ventilácie vykonali odvetranie postihnutého bytu a taktiež skontrolovali ostatné byty vo vchode bytového domu. „Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania,“ dodal Petrík k požiaru, ktorý bol ohlásený v stredu 15. januára pred 10.00 h.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM