Rôzne

Poruba vyhovela mladým rodinám: Deti sa tešia z nového ihriska

V obci Poruba postavili prvé detské ihrisko. Starosta prezradil aj plán, ako by sa mohlo v budúcnosti rozširovať.

Ilustračný obrázok k článku Poruba vyhovela mladým rodinám: Deti sa tešia z nového ihriska
Zdroj: pixabay.com

Malí obyvatelia obce Poruba v okrese Prievidza získali nový priestor na trávenie voľných chvíľ. Prvé veľké detské ihrisko postavila obec v blízkosti miestnej materskej školy, do jeho výstavby investovala takmer 20 000 eur.

Požiadavka

„Naša obec má takmer 1 400 obyvateľov, vyhľadávajú ju najmä mladé rodiny s menšími deťmi, preto tu bola veľká požiadavka na to, aby sa vytvorilo miesto, kde by mohli rodičia so svojimi deťmi tráviť čas," povedal starosta Tomáš Tóth.

Ide podľa neho o vôbec prvé detské ihrisko v obci, jeho výstavbou samospráva naplnila cieľ v podobe podpory mladých rodín, aby v obci zostali.

„Ihrisko sa nachádza v samostatnom areáli pri materskej škole, ktorý bol doposiaľ nevyužitý. S výstavbou sme začali ešte na začiatku tohto roka, no bojovali sme aj s počasím, i s terénom, pretože sme potrebovali ihrisko upraviť tak, aby spĺňalo všetky normy," priblížil.

Správy z hornej Nitry

Prvky a oddych

Deti majú podľa starostu v areáli so šírkou 12 metrov a dĺžkou 30 metrov k dispozícii prvky, ktoré nesmú chýbať na žiadnom ihrisku. „Je tam veľký hrací hrad, preliezačky, prevažovačky, pieskovisko a edukačné prvky vrátane počítadla," vymenoval Tóth s tým, že súčasťou ihriska je i oddychová časť.

„V budúcnosti chceme tento priestor doplniť i o menší altánok, kde sa budú môcť rodičia zložiť, oddýchnuť si. Ak nám to finančné možnosti dovolia, budeme dopĺňať aj hracie prvky a v oddychovej časti by sme chceli doplniť aj prvky pre rodičov, a teda vybudovať tam menšie workoutové ihrisko,“ dodal starosta.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Prievidze a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM