Krimi

Poplach na pošte v Hornej Vsi: V špeciálnych oblekoch merali možnú radiáciu

Neznámy biely prášok sa vysypal pri manipulácii s poštovými zásielkami. Prišli s ním do kontaktu dve pracovníčky.

Ilustračný obrázok k článku Poplach na pošte v Hornej Vsi: V špeciálnych oblekoch merali možnú radiáciu
Zdroj: KR HaZZ v Trenčíne

Zásah hasičov si v stredu (21.7.) vyžiadal nález neznámeho bieleho prášku na pošte v Hornej Vsi (okres Prievidza). Udalosť si nevyžiadala zranenia, zasahovali pri nej štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) z Partizánskeho s jedným kusom techniky a traja hasiči z Trenčína s ekologickým vozidlom. Informoval o tom hovorca hasičov v Trenčianskom kraji Marián Petrík.

Neznáma látka

Biely prášok sa vysypal pri manipulácii s poštovými zásielkami. Do kontaktu s neznámou látkou prišli dve pracovníčky, ktoré nevykazovali žiadne príznaky zranenia.

„Zasahujúci hasiči z Partizánskeho zabezpečili priestor ohrozenia a vymedzili bezpečnú zónu. Súčasne preverili zdravotný stav osôb, ktoré prišli do kontaktu s neznámou látkou a poučili ich o ďalšom postupe," opísal Petrík.

Správy z hornej Nitry

Meranie radiácie

Po príchode ekologického vozidla hasiči podľa neho vytvorili dekontaminačnú zónu, po čom vystrojení v protichemických oblekoch vstúpili do budovy pošty a vykonali merania na zistenie možnej radiácie – s negatívnym výsledkom, ako aj merania za účelom zistenia zloženia neznámej látky. „Nakoľko namerané hodnoty nevykazovali žiadne nebezpečenstvo, neznámu látku zachytili do špeciálnej nádoby na nebezpečné látky a vyniesli z budovy," doplnil.

Po opustení miesta zásahu príslušníci HaZZ látku odovzdali polícii, ktorá zabezpečila jej prepravu na expertízu na špecializované pracovisko v Banskej Bystrici. „Na mieste udalosti bola prítomná aj posádka Záchrannej zdravotnej služby. Pri udalosti sa nikto nezranil," dodal Petrík.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Správy z Prievidze a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM