Rôzne

Pekné gesto poslancov: Vzdali sa odmien, zložili sa mestskej polícii

Mestskí policajti v Handlovej dostali novú pomôcku, na ktorú sa im zložili poslanci.

Ilustračný obrázok k článku Pekné gesto poslancov: Vzdali sa odmien, zložili sa mestskej polícii
Zdroj: TASR

Handlovskí mestskí policajti dostali nový defibrilátor. Zložila sa im naň časť mestských poslancov, ktorí sa vzdali svojich odmien. Policajti v stredu (3. 6.) absolvovali i školenie, kde sa naučili, ako majú prístroj v prípade potreby používať. Informovala o tom hovorkyňa mesta Jana Paulínyová.

„V týchto časoch nás neohrozuje len nový koronavírus, ale aj bežné nepredvídateľné udalosti, ktoré veľakrát niekoho stoja život. Prenosný defibrilátor je možno práve to, čo môže prispieť k bezpečnejšej Handlovej a môže zachrániť život ešte pred príchodom rýchlej zdravotnej pomoci,“ povedala mestská poslankyňa Lina Gregor, jedna z iniciátorov myšlienky.

Z odmien 11 poslancov

„Bol to veľmi dobrý nápad a návrh kolegyne poslankyne, aby sme mohli pomôcť občanom, ktorí by takéto niečo potrebovali. Preto som podporil tento návrh, aby sme mohli zachrániť ľudské životy," doplnil mestský poslanec Arpád Koszta.

Samospráva zakúpila nový defibrilátor z odmien, ktorých sa vzdalo 11 mestských poslancov. Spolu tak akoby ušetrili mestu 3914 eur. „Tento defibrilátor je prvým, ktorý naša mestská polícia a mesto má. Dokáže pomôcť v zlých časoch, keď na mieste nemôže byť ako prvá rýchla zdravotná služba, ale sú tam rýchlejšie naši policajti, ktorí takto dokážu zachrániť ľudský život," skonštatovala primátorka Silvia Grúberová.

V špeciálne označenom aute

Prístroj budú mať mestskí policajti k dispozícii počas svojich služieb v špeciálne označenom aute. Samospráva ho zakúpila po verejnom obstarávaní a patrí k najvýkonnejším nástrojom na podporu základných životných funkcií. „Mesto ho obstaralo vrátane príslušenstva za cenu 2502 eur. Veľkou výhodou nového defibrilátora je, že je rovnaký, aký zvyčajne používajú zásahové autá rýchlej zdravotnej pomoci," priblížila Paulínyová.

Súčasťou predmetu zákazky boli podľa nej aj zaškolenie a elektródy pre deti do ôsmich rokov, respektíve osoby s hmotnosťou do 25 kilogramov. „Zvyšné peniaze poslanci venovali mestu na dokúpenie materiálu, ktorý pomôže zabrániť šíreniu nového koronavírusu," dodala.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM