Samospráva

Partizánske hazard v meste neobmedzí: O aké príjmy by prišlo?

Zasadnutie zastupiteľstva prinieslo názorové spektrum. Nakoniec partizánska samospráva hazard na území mesta neobmedzí.

Ilustračný obrázok k článku Partizánske hazard v meste neobmedzí: O aké príjmy by prišlo?
Zdroj: TASR

Samospráva Partizánskeho nakoniec vo väčšej miere hazard na území mesta neobmedzí. Pôvodný návrh radnice počítal so zákazom herní alebo kasín v bytových domoch a budovách, ktoré sú určené pre kultúru a verejnú zábavu, u mestských poslancov však na ich rokovaní v utorok nenašiel dostatočnú podporu. Za obmedzenie hazardu hlasovalo desať poslancov, proti nebol nikto, päť poslancov sa zdržalo a jeden nehlasoval.

Pozmeňujúce návrhy

Klub pravicovej koalície pri mestskom zastupiteľstve (MsZ) podľa slov Tomáša Merašického efekt v návrhu všeobecne záväzného nariadenia (VZN) nevidí, keďže všetko bude fungovať tak, ako doposiaľ.

Merašický v tejto súvislosti predložil dva pozmeňujúce návrhy, jeden počítal s tým, že kasína a herne nebude možné zriaďovať v mestských priestoroch, druhý mal zaviesť minimálnu vzdialenosť herní od škôl a školských zariadení. Poslanci nakoniec hlasovali len o druhom z návrhov, ktorý v dostatočnom počte nepodporili.

Čo Božika mrzí?

Zriaďovanie herní a kasín v mestských priestoroch plánuje samospráva riešiť v rámci zásad hospodárenia s majetkom mesta, v zmysle legislatívy tiež nemôže samú seba zaviazať k plneniu úlohy prostredníctvom VZN.

Viac správ zo Slovenska

Primátora Jozefa Božika podľa jeho slov mrzí, že jeho návrh neprešiel mestskou radou, ani medzi mestskými poslancami. Išlo podľa neho už o druhé znenie, prvé počítalo s prísnejšou reguláciou. „Je pravdou, že v súčasnosti nastavené kritériá z hľadiska zákona už výrazne eliminovali počet návštevníkov v herniach. Navyše, tieto zaznamenávajú náročné obdobie, o čom svedčí aj fakt, že viaceré z nich boli v Partizánskom už zatvorené," ozrejmil Božik.

Príjmy z hazardu

Hazard plánuje samospráva do budúcna podľa neho regulovať minimálne v mestských budovách, a to v rámci zásad hospodárenia s majetkom mesta. „Uvedomujem si aj, že sú tu regulácie zo strany vlády SR a Národnej rady SR, ktoré sú dosť silné a zároveň je tu obrovský neregulovaný priestor v sieti internetu a tento podľa všetkého nevie nikto regulovať," podotkol s tým, že v každom prípade sa počet herní v Partizánskom znižuje.

Obmedzenie hazardu by prinieslo pre rozpočet zníženie príjmov o 130 000 eur.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z hornej Nitry

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM