Rôzne

Ortopedická ambulancia v bojnickej nemocnici hlási novinku v liečbe, FOTO

Na ortopédii Nemocnice s poliklinikou v Bojniciach začali s podávaním infúzií formou stacionára.

Ilustračný obrázok k článku Ortopedická ambulancia v bojnickej nemocnici hlási novinku v liečbe, FOTO
Zdroj: NsP Prievidza so sídlom v Bojniciach

Zdravotníci z ortopedickej ambulancie Nemocnice s poliklinikou (NsP) Prievidza so sídlom v Bojniciach začali s podávaním infúznej terapie formou stacionára. Od začiatku apríla ju môžu využiť pacienti s akútnou i chronickou bolesťou pohybového aparátu. Informovala o tom NsP na svojej internetovej stránke.

Viac správ zo Slovenska

„V minulosti sa takáto liečba viazala na hospitalizáciu v nemocnici, a preto sme sa rozhodli spustiť pohodlnejšiu liečbu pre pacienta, ktorá mu umožní skorší návrat do bežného života," uviedol primár otrtopedicko-traumatologického oddelenia bojnickej NsP Radoslav Strapko.

Infúzna liečba je liečba vnútro-žilovo podávanými infúznymi roztokmi. Jej cieľom je pacienta uzdraviť alebo zlepšiť jeho zdravotný stav.

„V závislosti od typu ochorenia môže infúzny roztok obsahovať príslušné aktívne farmaceutické prísady. Liečba je určená pre pacientov s akútnou i chronickou bolesťou pohybového aparátu, ale využíva sa aj pri iných ochoreniach," pripomenula nemocnica.

Na infúznu liečbu sa môže pacient objednať na základe odporučenia lekára špecialistu. Bojnická nemocnica poskytuje pre pacientov i vazodilatačnú terapiu a liečbu pri neuropatických bolestiach.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Takto to tam vyzerá.

Správy z hornej Nitry

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM