Daniel Palacka Samospráva

Nové rozloženie síl prievidzského zastupiteľstva: Ako to bude v mestskom parlamente vyzerať?

Niektorí poslaneckí kandidáti šli do boja ako nezávislí, iní stavili na podporu politických strán. Pozrite, ako si Prievidžania v komunálnych voľbách vyskladali svoje nové zastupiteľstvo.

Ilustračný obrázok k článku Nové rozloženie síl prievidzského zastupiteľstva: Ako to bude v mestskom parlamente vyzerať?
Foto: Veronika Zeiselová / Zdroj: Dnes24.sk

V sobotu sme si okrem primátora vybrali aj 25 poslancov do mestského zastupiteľstva. Medzi 121 kandidátmi sa objavovali nominanti viacerých politických strán, veľkú časť tvorili aj nezávislí kandidáti. V našom obvode, ale ja na celom Slovensku mali miernu prevahu nezávislí kandidáti (Viac sa dočítate TU). Výsledok volieb v Prievidzi však tento pomer nepotvrdil.

SIEŤ dominuje

Mnohí voliči tvrdia, že v komunálkach volia najmä osobnosti, a že politické strany nemajú zásadný vplyv na vývoj v meste. Isté ale je, že takto bude vyzerať v nasledujúcom volebnom období vedenie mesta. Prievidžania si zvolili za primátorku Katarínu Macháčkovú, ktorá išla do volebného boja ako kandidátka strany SIEŤ. Do prievidzského zastupiteľstva zasadne celkovo 14 poslancov za stranu SIEŤ. Nezávislí kandidáti obsadia 6 poslaneckých mandátov, nasledovaný 4 poslancami za stranu SMER a 1 za stranu KDH.

SIEŤ (14 poslancov): Ľuboš Maxina, Július Urík, Vladimír Petráš, Peter Krško, Jozef Polerecký, Helena Dadíková, Ľuboš Jelačič, Jaroslav Cigaňák, Soňa Babiaková, Zuzana Vrecková, Branislav Bucák, Katarína Vráblová, Dušan Magdin, Katarína Čičmancová

nezávislí kandidáti (6 poslancov): Roman Gonda, Peter Oulehle, Peter Paulík, Viera Ďurčeková, Michal Dobiaš, František Krško

SMER – sociálna demokracia (4 poslanci): Martin Lukačovič, Ľubomír Vida, Richard Takáč, Rudolf Fiamčík

KDH (1 poslanec): Eleonóra Porubcová

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM