Rôzne

Nemocnica v Handlovej ZAKÁZALA návštevy pacientov: Výnimku má sviatosť pomazania

Hoc nemajú nikoho pozitívneho, handlovská nemocnica preventívne zakázala návštevy pacientov.

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica v Handlovej ZAKÁZALA návštevy pacientov: Výnimku má sviatosť pomazania
Zdroj: Nemocnica AGEL Handlová

Nemocnica v Handlovej zakázala návštevy pacientov. Reaguje tak na aktuálnu epidemiologickú situáciu v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Zákaz sa vzťahuje i na Senior centrum sv. Kataríny.

Nikto pozitívny

„Zdravotnícke zariadenie zatiaľ nemá žiadnych pacientov s ochorením COVID-19, je však pripravené na reprofilizáciu lôžok i čo sa týka personálu aj ochranných osobných pomôcok," informovala ďalej hovorkyňa spoločnosti Agel SK Martina Pavliková.

„Prosíme všetkých o pochopenie, zákaz návštev pacientov je preventívnym opatrením, aby sme zamedzili šíreniu ochorenia COVID-19 v nemocnici a ťažkým dopadom tretej vlny pandémie na chod nemocnice," uviedla riaditeľka nemocnice Marta Eckhardtová.

Správy z hornej Nitry

Výnimky

Nemocnica umožní návštevy vo výnimočných prípadoch, a to pre kňazov za účelom podávania sviatosti pomazania ťažko chorým a umierajúcim, u osôb, ktorým je poskytovaná paliatívna starostlivosť, sú ťažko choré alebo umierajúce. Každá takáto návšteva však musí spĺňať viaceré kritériá.

„Tým prvým je, že sa musí preukázať potvrdením o očkovaní, prekonaní ochorenia, prípadne má test RT-PCR nie starší ako 72 hodín alebo antigénový test nie starší ako 24 hodín," priblížila Eckhardtová.

Ďalšou podmienkou je podľa nej dodržiavanie všetkých protiepidemických opatrení, návšteva tiež nesmie mať klinické príznaky ochorenia COVID-19. „Zákaz návštev je zatiaľ v platnosti až do odvolania," dodala.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Správy z Handlovej a okolia

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM