Rôzne

Nedajte sa nachytať! Prievidzou sa šíri falošná správa o karanténe pre koronavírus

Správa hovorí o potrebe dodržania domácej karantény v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu pre zákazníkov predajní zmrzliny.

Ilustračný obrázok k článku Nedajte sa nachytať! Prievidzou sa šíri falošná správa o karanténe pre koronavírus
Zdroj: Pixabay.com

Samospráva Prievidze upozorňuje verejnosť na podvodnú SMS správu, ktorá sa šíri medzi obyvateľmi a vydáva za oficiálnu správu mesta.

Falošná SMS

Hovorí o potrebe dodržania domácej karantény v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu pre zákazníkov predajní zmrzliny. Informovala o tom webová stránka mesta.

„Mesto Prievidza ani Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) Prievidza so sídlom v Bojniciach v súvislosti s epidemiologickou situáciou neadresovali 1. júla obyvateľom žiadnu textovú správu. Samospráva ani RÚVZ nevydali správu o potrebe zostať v domácej karanténe pre zákazníkov dvoch prevádzok predajní zmrzliny,“ uviedla samospráva.

RÚVZ zároveň potvrdil, že v súvislosti s epidemiologickou situáciou bolo nariadené zatvorenie dvoch prevádzok predajní zmrzliny v Prievidzi, a to pri budove Gymnázia Vavrinca Benedikta Nedožerského a pri budove vysokej školy – detašovaného pracoviska Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity.

„Aktuálne informácie o opatreniach prijatých v súvislosti so šírením nového koronavírusu nájdu obyvatelia na internetovej stránke www.korona.gov.sk a na stránke Úradu verejného zdravotníctva SR www.uvzsr.sk,“ dodala radnica.

Ďalšie zaujímavosti z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24 a Facebooku.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM